Zahraničí

Alžběta II. se objevila na balkóně paláce. Pozdravila všechny přítomné

U příležitosti oslav výročí usednutí Alžběty II. na trůn se koná velká akce u Buckinghamského paláce. Na balkóně se během veselí objevila i samotná královna Alžběta II., aby pozdravila všechny přítomné. Její Veličenstvo dokonce ten den přijalo v paláci vskutku speciálního hosta. Byl jím medvídek Paddington, který je v Británii velmi populární postavičkou. I tentokrát můžete sledovat speciální vysílání o oslavách výročí na TN Live.

V neděli vyvrcholí čtyřdenní oslavy 70. výročí nástupu Alžběty II. na trůn. Před Buckinghamským palácem probíhá velká akce. Královna Alžběta II. se proto objevila na balkóně, aby pozdravila všechny přítomné Brity. Po jejím boku byl také princ Charles se svou chotí Camillou a princ William se svou rodinou. 

Na programu byl také grandiózní průvod ulicemi Londýna, kterému vévodil skvostný zlatý kočár. Právě v tomto voze Alžběta II. přijela v roce 1953 k Westminsterskému opatství, kde byla korunována.

Související obsah

Samotná královna se však procesí nezúčastnila. Namísto ní tedy byly v oknech kočáru umístěné obrazovky, z nichž královna mávala britským občanům na dálku. Půjde o archivní záběry právě z 2. června 1953, kdy ji korunoval tehdejší arcibiskup z Canterbury.

SPECIÁLNÍ VYSÍLÁNÍ K OSLAVÁM VÝROČÍ MŮŽETE SLEDOVAT JIŽ NYNÍ NA TN LIVE .

Za pozornost stojí také samotný zlatý kočár. Jde o třetí nejstarší kočár v Británii, jehož konstrukce trvala dva roky. Vůz byl dokončen v roce 1762. Od té doby musel být čtyřikrát restaurován. Naposledy veřejnost pozlacený vůz ozdobený motivy z britské historie spatřila před dvaceti lety.

Speciální host

Speciálního hosta přivítala královna v sobotu na čajovém dýchánku, kterým zahájila party u Buckinghamského paláce. Ve zhruba dvouminutovém skeči pohostila animovaného medvídka čajem i dezertem. Video natočené ve spolupráci s BBC drželo okolí britské vládkyně v tajnosti několik měsíců.  

V krátké komedii Alžběta opět prokázala svůj smysl pro humor. I když jí animovaný medvídek hltavě vypije všechen čaj přímo z konvice a následně omylem rozprskne krémový dezert na obličej komorníka, královna jeho roztomilé přešlapy proti etiketě přechází. Kreslený nešika se ji potom snaží udobřit marmeládovým sendvičem, královna však hned na to ukáže, že si sama jeden takový sendvič neustále s sebou nosí.

Související obsah

Skeč přijali Britové s nadšením. Medvídek Paddington je totiž jedním z nejpopulárnějších dětských hrdinů v zemi. Postavička z dětské literatury pochází z pera britského autora Michaela Bonda, jehož povídky o medvídkovi v modrém kabátku Británii učarovaly. Jeho popularita se dá přirovnat k oblibě českého Krtečka.

Medvídek Paddington se dočkal i filmového zpracování, a to hned ve dvou filmech. O jeho oblibě v Británii svědčí i množství soch, které mu fanoušci postavili, například na Leicesterském náměstí v Londýně, kde socha medvídka sedí na lavičce. Zvěčněn je Paddington i v Limě, v hlavním městě jihoamerického Peru, odkud medvídek ve svých příbězích pochází.

Není to poprvé, co se královna nebála ukázat, že si ze sebe umí udělat legraci. Když v roce 2012 pořádal Londýn olympijské hry, Alžběta vystoupila ve skeči spolu s hercem Danielem Craigem v roli Jamese Bonda. Scénka, ve které agenta 007 přivítala ve svém paláci, byla tehdy překvapením i pro samotnou královskou rodinu, které Alžběta o překvapení nic neřekla.

Podívejte se na moment, kdy se Alžběta II. objevila na balkóně paláce:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz