Zahraničí

Krab a dva drinky v Řecku za téměř 15 tisíc. Turistka žaluje restauraci

Krab a dva drinky v Řecku za téměř 15 tisíc. Turistka žaluje restauraci
Ilustrační fotografie Zdroj: Profimedia

Pořádně plácnout přes kapsu se musela americká turistka na řeckém ostrově Mykonos. V restauraci jí totiž za dva drinky a talíř krabích stehýnek naúčtovali 600 euro (zhruba 14 800 korun). Případ dala k soudu.

Brenda Moultonová a její dcera vyrazily do restaurace DK Oyster v řeckém letovisku Platis Gialos na ostrově Mykonos. Obě si objednaly margaritu a k tomu jeden talíř krabích stehýnek. Ve chvíli, kdy jim přinesli číšníci účet, se jim však protočily panenky.

Jak upozornil portál Greek Reporter, letovisko Platis Gialos a ostrov Mykonos obecně platí za luxusní oblast s mnoha bary a restauracemi. Ty si však účtují mnohdy i astronomické ceny.

Související obsah

Restaurace jim za jídlo a nápoje naúčtovala 520,80 eur (asi 12 844 korun), včetně povinného spropitného ve výši 80 eur (1 973 korun). Překvapená žena odmítla účet zaplatit. To se však nemělo líbit zaměstnancům podniku. "Doslovně mi řekli: 'Zavolám policii. Nechají si tě tady a do vlasti se nevrátíš. Snadno zjistíme, kde bydlíte'," uvedla Moultonová.

Vyděšená žena s dcerou tedy zaplatily obrovský účet. Rozhodly se však varovat kolemjdoucí lidi, co je to za podnik. Následně měl vyjít i samotný majitel a znovu jim vyhrožovat. Moultonová se proto rozhodla, že to tak nenechá a celou událost dala k soudu.

Není to však první případ, kdy lidi v tomto letovisku na Mykonosu překvapil vysoký účet. "Několikrát jsem se zeptal na ceny a číšníci mi stále říkali, že je to levné. Účet byl přes 400 eur za pár špatně vyrobených drinků. Číšníci a zaměstnanci nás extrémně zastrašovali, když jsme zpochybnili účet," podělil se o svou zkušenost na sociálních sítích jeden z turistů.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz