APLIKACE TN.CZ
Domácí

Z Rokytnice má být druhý Špindlerův Mlýn. Vznikne tam nové horské středisko

V Krkonoších by mohlo vzniknout další velké horské středisko. Developer chce bývalou textilku v Rokytnici nad Jizerou přestavět na luxusní wellness hotel, propojit tři ski areály kabinovou lanovkou a zaměří se i na náměstí v centru města.

Nové horské středisko s restauracemi, pivovarem, kavárnami, butiky a wellness centrem by mohlo vzniknout v západních Krkonoších, pár kilometrů od Harrachova a polských hranic. Ze staré tkalcovny chce investor vytvořit moderní prosklený hotel s dřevěnými prvky, střešním wellness, bazénem a zhruba 150 pokoji.

„Bude vytvořená takzvaná Krkonošská vesnice, kde bude 220 bytů,“ očekává předseda představenstva firmy Trigema Marcel Soural.

Promění se i náměstí. Současná budova supermarketu půjde k zemi a nahradí ji nový dům s byty a dalšími službami. „Ten potok bychom otevřeli, náměstí změnili v hezký park. Chceme postavit rokytnický pivovar s restaurací a s nějakým sálem pro spolky,“ plánuje Soural.

Související obsah

​A také propojit tři velké skiareály. „Vize je propojení areálu Horní domky, Studenov a Harrachov kabinovou lanovou dráhou. Vize je postavit nový parkovací dům s retenční nádrží a kapacitou asi 440 vozidel,“ prozradil ředitel společnosti Rokytnice René Roštejnský.

Lyžařský areál už se mění. Přibývají sněžná děla a rolby. Vznikla tam také nejdelší bobová dráha v Krkonoších. „Je to dráha dlouhá 1674 metrů, s převýšením 51 metrů a maximální rychlostí 40 kilometrů,“ poznamenal Roštejnský.

Developer nyní čeká na potřebná povolení. Pokud vše půjde podle plánu, s výstavbou hotelu chce začít příští rok.

jal, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz