Domácí

Poslední rozloučení s Abrhámem: Vedle milované Libušky ho nepochovají

Příbuzní, kolegové i fanoušci se v pondělí naposledy rozloučili s legendárním hercem Josefem Abrhámem. Smuteční obřad proběhl v kostele svaté Anežky České na pražském Spořilově. Na stejném místě dával Abrhám před rokem sbohem své životní lásce Libuši Šafránkové. Mezi hosty nechyběli Iva Janžurová, Zdeněk Svěrák, Jiří Krampol nebo Dagmar Patrasová. Abrhám po obřadu spočine v rodinném hrobu na Moravě.

V kostele svaté Anežky České na pražském Spořilově v pondělí proběhlo poslední rozloučení s hercem Josefem Abrhámem. Ten zemřel 16. května ve věku 82 let. Necelý rok po smrti manželky Libuše Šafránkové podlehl zápalu plic.

Smuteční obřad se odehrál na stejném místě, kde se filmová hvězda loni v létě rozloučila se životní partnerkou. Už od 12 hodin mohli do kostela přijít fanoušci, ve 13 hodin začala mše. I na tu se rodina rozhodla pustit veřejnost, místa k sezení však byla pouze pro pozvané.

Po mši měl jako první pronést řeč režisér Zdeněk Svěrák, autor legendární komedie Vrchní, prchni!, nakonec se však k mikrofonu nedostavil. Místo něj promluvila Dagmar Havlová, která přišla na poslední chvíli bočním vchodem.

Související obsah

"Mé první setkání s velkým Pepou bylo ve filmu Holka na zabití, tehdy mě jeho malá vnučka poprosila, abych dohlédla na to, aby nekoukal po holkách. V průběhu několika let jsem si s Josefem zahrála v několika filmech, hrál s noblesou," zavzpomínala někdejší první dáma.

Řečnili i Eliška Balzerová, Iva Janžurová a Jan Kačer. Navzdory očekávání nakonec mezi smutečními hosty nechyběli Petr Nárožný, Jiří Krampol, Alexej Pyško, sestra věčné Popelky Miroslava Šafránková nebo Dagmar Patrasová, která na sebe před dvěma týdny upozornila dopravní nehodou, po níž odmítla dechovou zkoušku.

Se Šafránkovou byl Abrhám ženatý 45 let, vedle své lásky ale pochován nebude. Hercovy ostatky mají být uloženy na hřbitově v Kunovicích na Uherskohradišťsku, kde jsou pochováni i jeho rodiče. Právě z tohoto důvodu měl být určen až pozdější termín pohřbu, informoval o víkendu portál Blesk.

Lidé na Spořilově i v okolí na herce stále s láskou vzpomínají a i týdny po jeho odchodu dál zapalují svíčky a nosí květiny k jeho domu. Oblíbený pár si všichni mohou připomenout i díky velké fotografii, která visí u jeho vily.

Takhle v kostele sv. Anežky začalo rozloučení s Abrhámem:

Podívejte se na reportáž TV Nova o přípravách Abrhámova pohřbu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz