Zahraničí

Další podivné úmrtí v Rusku. Při nehodě zemřel šéf tamní sociální sítě

Další podivné úmrtí v Rusku. Při nehodě zemřel šéf tamní sociální sítě
Zemřel šéf VKontakte Vladimir Gabrieljan | Zdroj: Profimedia

Série záhadných úmrtí Rusů, která začala po invazi na Ukrajinu, nekončí. Zástupce ředitele sociální sítě VKontakte, ruské obdoby Facebooku, Vladimir Gabrieljan tragicky zahynul při nehodě na Arktidě. Bývalou šéfredaktorku módního magazínu Vogue Alenu Doleckou zase srazilo v centru Moskvy elektrokolo, vyvázla se zraněními.

Jeden ze šéfů ruské sociální sítě VKontakte Vladimir Gabrieljan zemřel při výpravě po Něneckém autonomním okruhu v Akrtidě. Zprávu v úterý potvrdilo vedení společnosti, informoval portál The Moscow Times.

Gabrieljana pohřešovali i s jeho manželkou Aljonou a dvěma kolegy Sergejem Merzljakovem a Sergejem Olsevičem. "Dnes (v úterý) ráno jsme se dozvěděli, že Vladimir Gabrieljan a Sergej Merzljakov zemřeli v důsledku tragické nehody," uvedla firma VKontakte. Aljona a Olsevič přežili.

Přesné okolnosti neštěstí ještě nejsou známé, nehoda ale mohla souviset s rozbouřenou řekou. Tu se měli pokusit překonat v terénním vozidle. Gabrieljanova žena a Olsevič si život zachránili zřejmě tím, že druhým autem do vody nevjeli. Těla Gabrieljana a Merzljakova se našla na břehu.

Související obsah

Štěstí v neštěstí měla bývalá šéfredaktorka prestižního módního časopisu Vogue Alena Dolecká. Podle ruské státní agentury TASS ji v centru Moskvy srazil člověk na elektrokole a ujel. Záchranáři ji se zraněními převezli do nemocnice.

Podivná úmrtí Rusů se začala množit po začátku války na Ukrajině, většinou se jedná o oligarchy nebo oponenty režimu Vladimira Putina. Z bohatých ruských podnikatelů za záhadných okolností zemřeli třeba Leonid Šulman, manažer exportéra zemního plynu Gazpromu, Vladislav Avajev, viceprezident Gazprombanky nebo Vasilij Melnikov z farmaceutické společnosti MedStom.

Válka na Ukrajině trvá už tři měsíce. Více v reportáži TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz