Počasí

ČHMÚ vydal výstrahu před silnými dešti. Kde hrozí největší nebezpečí? MAPA

Východ Česka ve čtvrtek zasáhnou vydatné deště doprovázené bouřkami. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal výstrahu, v platnosti bude od půlnoci. Na pozoru se mají mít především řidiči.

Celý čtvrtek bude v platnosti výstraha před silnými dešti. ČHMÚ ji vydal pro Olomoucký, Zlínský a Moravskoslezský kraj a části Pardubického (Králíky) a Jihomoravského kraje (Blansko, Boskovice, Bučovice, Hodonín, Kyjov, Slavkov u Brna, Šlapanice, Veselí nad Moravou, Vyškov).

"Očekáváme vydatný déšť v kombinaci s bouřkami a úhrny nad 30 milimetrů za šest hodin nebo nad 50 milimetrů za 24 hodin," uvedli meteorologové.

Výstraha před deštěm (9. 6. 2022) Zdroj: Profimedia

Voda může zaplavovat silnice, největší nebezpečí tak hrozí především řidičům. "Snížená viditelnost a riziko aquaplaningu. Za deště je třeba snížit rychlost jízdy autem a jet velmi opatrně. Nevstupovat a nevjíždět do proudící vody a zatopených míst," doporučuje ČHMÚ.

Související obsah

Pršet by ve čtvrtek mělo i ve zbytku Česka, bude zataženo až oblačno. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi 14 až 10 stupni Celsia, přes den bude 17 až 21 stupňů. Déšť nebo přeháňky by se měly podle meteorologů vyskytovat až do začátku příštího týdne.

Předpověď počasí na středu 8. června:

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz