Domácí

Rodiče zuří. Závadné sušenky pro děti byly v prodeji měsíce

Rodiče zuří. Závadné sušenky pro děti byly v prodeji měsíce
Ilustrační foto Zdroj: Getty Images

Rodiče malých dětí jsou naštvaní. V oblíbených dětských jahodových sušenkách bylo totiž zjištěno nepovolené množství nebezpečné látky. Zboží se přitom prodávalo tři měsíce, aniž by si toho někdo všiml. Spousta dětí už tak sušenky zřejmě dávno snědla.

Z prodejen po celé České i Slovenské republice nyní mizí jedna šarže výrobku Sunar Srdíčka s příchutí jahoda. Konkrétně jde o šarži L204700731 s minimální trvanlivostí do 16. února 2023. Ve výrobku bylo totiž podle předběžných analýz nalezeno množství ochratoxinu A, které přesahuje zákonem stanovený limit. Ochratoxin A je látka produkovaná plísněmi, která má v případě konzumace nežádoucí dopad na lidské zdraví.

Sunar srdíčka s příchutí jahoda Zdroj: sunar.cz

Výrobek byl v prodeji minimálně tři měsíce, než se na problém přišlo. Společnost Lidl uvedla, že v jejích prodejnách mohli zákazníci vadnou šarži koupit od 8. března. Rodiče toto zjištění naštvalo a pod příspěvkem na facebooku se objevila vlna kritiky. "Srdíček jsme měli mraky, protože malému chutnají. Nechci ani myslet na to, kolik toho snědl. Všechno je drahé jako blázen. A ještě nekvalitní," stěžuje si například paní Kateřina. "Prodáván od 8.3. a přijde se na to po třech měsících? Nechápu, že se toto může u dětské výživy stát," dodala paní Daniela.

Společnost Hero Czech, která výrobek dodává, už celou situaci prošetřuje. "Jelikož jsou výrobky vyráběny dle nejpřísnějších požadavků na kojeneckou výživu, zahájili jsme veškerá šetření. A to jak ve výrobním závodě, tak v našich laboratořích v Čechách, abychom danou informaci ověřili a na základě nových výsledků učinili příslušná opatření," uvedla firma v prohlášení.

Související obsah

​Pokud máte výrobek doma, tak ho můžete vrátit na prodejnu. Společnost Hero Czech také nabízí možnost obrátit se na bezplatnou infolinku. Pro Českou republiku je číslo 800 201 102, pro Slovensko 0800 606 005 a výrobek firma na své náklady vymění za výrobek z jiné šarže.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz