Zajímavosti

Smrt i porod na zámku. Stropnický řekl, co se u nich doma od Výměny změnilo

Smrt i porod na zámku. Stropnický řekl, co se u nich doma od Výměny změnilo
Matěj Stropnický a Dan Krejčík ve Výměně manželek Zdroj: TV Nova

Ve středu na televizních obrazovkách mohli diváci sledovat reprízu úspěšné Výměny manželek s Matějem Stropnickým a jeho přítelem, hercem Danielem Krejčíkem. Ti nyní pro TN.cz zavzpomínali na natáčení Výměny a prozradili, co vše se u nich doma za tu dobu změnilo.

Ve VIP dílu Výměny manželek bylo jedno ze zásadních témat péče o děti. Na jedné straně se totiž Krejčík musel postarat hned o šest dětí coby jejich náhradní maminka. Už tehdy se nechal slyšet, že by rád jednou měl s partnerem Matějem také děti, v Česku to ale legislativa neumožňuje.

"Je to smutné, ale děti nám naštěstí neustále chodí do života takovým zvláštním způsobem. Nejprve Výměna manželek a nyní máme na zámku v Osečanech přibližně pět dětí z rodin ukrajinských uprchlíků," nastínil Dan. Na zámku žil pár čtyři roky sám a nyní se dělí i o kuchyni a koupelnu se třemi dalšími rodinami. 

Související obsah

​Matěj doplnil, že život s uprchlickými rodinami na zámku v Osečanech přináší jak radosti, tak strasti. "Narodilo se nám tady miminko, na druhou stranu jedna paní zemřela. Měla rychlý průběh vážné nemoci, kterou si přivezla už z Ukrajiny. Je to takový život sám. Je to emočně náročné, ale naštěstí jsme z Výměny hodně vytrénovaní," řekl Stropnický.

Rodina Martiny z Výměny byla na zámku v létě, Matěj s Danem návštěvu oplatili mezi vánočními svátky. Martina s rodinou na Výměnu vzpomíná jen v dobrém, v jejím životě panují především pozitivní změny. Tatínek Pavel má jinou práci a věnuje se mnohem víc dětem. "Upřímně, je pořád línej a vždycky bude. Pořád se sice rozčilujeme, ale za těch sedm let jsme na sebe tak zvyklí, že bychom se asi už nevyměnili," směje se Martina.

Související obsah

V pořadu se také řešilo, že Martina málo jí, ale pije hodně kávy. Matěj se na to snažil dohlédnout a vypadá to, že si Martina přece jen trochu dala říct. "On si asi nedokáže představit, když člověk vstává třikrát v noci s dítětem a pak s ostatními hned ráno do školy. Ale teď piju už jen dvě kávy denně. V tomhle mi Matěj šáhl do svědomí," řekla Martina.

Od natáčení Výměny manželek se Matějovi s Danem podařilo na zámku dokončit střechu. Letos se kromě kašny rekonstruují také místnosti uvnitř. V létě v Osečanech bude opět divadelní léto a výtěžek z něj poputuje na rekonstrukci. "Jsou to krásné večery, kdy se hraje na nádvoří pod hvězdami. Letos budeme spolu s Matějem hrát ve hře Kalifornská mlha, tedy pokud se do té doby nezabijeme," uzavřel se smíchem Dan.

Připomeňte si VIP Výměnu manželek:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz