Zajímavosti

Náročné chvíle na zámku u Stropnického: Uprchlici oznámili vážnou diagnózu

Náročné chvíle na zámku u Stropnického: Uprchlici oznámili vážnou diagnózu
Matěj Stropnický s přítelem v pořadu Výměna manželek Zdroj: Nova.cz

Herec Daniel Krejčík a jeho partner Matěj Stropnický ubytovali v posledních měsících na svém zámku v Osečanech na Příbramsku několik ukrajinských běženců. Jak Krejčík uvedl, od té doby si prošli situacemi, které by si nemysleli, že zažijí. Nejnáročnější zkouška ale přišla teď, když zjistili, že jedna z uprchlic je vážně nemocná.

Krejčík se svým fanouškům delší dobu neozval, což mělo svůj důvod, který jim v sobotu vysvětlil. V posledních týdnech totiž čelí náročné zkoušce – jedna z obyvatelek jejich zámku je vážně nemocná.

"Paní Olgu jsme odvezli na vyšetření do nemocnice s bolestmi břicha. Myslela si, že bude mít ledvinové kameny nebo lehce pochroumaný žaludek. Diagnóza, kterou pan doktor sdělil, byla jiná. Nevyléčitelná metastázující nemoc ve velmi závažném stádiu," popisoval Krejčík.

Související obsah

​Lékař páru udělil instrukce, co dělat dál a co je potřeba zařídit. Oba byli ale situací tak zasaženi, že zapomněli lékaře požádat, aby Olze odborně sdělil její diagnózu. "Představa, že nic netušící paní Olgu povezu na onkologii mě budila ze snu. Matěj jí sdělil, že stav je vážný a že musí hodně odpočívat a být v klidu," napsal Krejčík. Když Olgu odvezl do nemocnice na testy, poprosila ho, aby jí přeložil lékařské zprávy. 

Formativní zkušenost

Krejčík právě tuhle konverzaci označil za formativní zkušenost, kterou si bude pamatovat do konce života. "Sdělovat člověku takovouhle formu diagnózy, ještě za pomoci překladače, byl zážitek, který ze sebe jen těžko v následujících dnech setřásám," svěřil se Krejčík.

​Herec se s příběhem na sociálních sítích svěřil i kvůli tomu, že potřeboval sehnat překladatele na další vyšetření paní Olgy. Netrvalo dlouho a díky sociálním sítím jej našel. "Nečekal jsem, co všechno v následujících dnech zažijeme, jak zásadní role v životech ostatních lidí sehrajeme a jak moc mě to změní jako člověka. Nic ale nezmění mou víru v naději a sílu odhodlání," dodal Krejčík.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz