Experti na cestách

Nástrahy cestovního pojištění. RADY, čemu se před dovolenou vyvarovat

Sezóna dovolených pomalu začíná. Před odjezdem je ale příhodné uzavřít cestovní pojištění, aby i v případě potíží v zahraničí šlo vše bez problému vyřešit. Na co si dát největší pozor při sjednávání pojištění, zjišťovali Experti na cestách.

"Cestovní pojištění obsahuje různá rizika, ale nejdůležitější je naše zdraví, takže jeho nedílnou součástí musí být vždy léčení. To klienta kryje pro případ náhlé a akutní nemoci v zahraničí a týká se i úrazů, které se v zahraničí mohou přihodit," nastínil provozní ředitel CK Blue Style Ondřej Rušikvas v pořadu Experti na cestách.

Pojištění léčebných výloh zahrnuje i rizika spojená s pandemií. "Přestože je pandemie na ústupu, má toto pojištění svůj význam, a to zejména ve státech, kde se covidová pravidla ještě řeší," zmínil Rušikvas s tím, že podstatnou součástí je i pojištění sportu. "V rámci standardních pojistek jsou pojištěny i běžné sporty. V případě, že provozujete ty adrenalinové, je dobré se vždy předem seznámit s podmínkami pojištění, aby i tyto sporty byly pokryty," řekl.

Související obsah

​Podle něj je důležité vědět, že ne vždy je to pojištění stejné, liší se podle společnosti, která jej nabízí. "Součástí kvalitního pojištění by měly být asistenční služby, které vám zajistí rychlou a kvalitní lékařskou péči v zahraničí. V případě škody je potřeba asistenční službu neprodleně kontaktovat, s tím může pomoci i delegát CK," doplnil Rušikvas.

V případě, že je potřeba zrušit svou cestu do zahraničí, je nezbytné mít sjednané pojištění storna zájezdu. "To je vhodné sjednat už v době rezervace zájezdu a platí od doby zarezervování až po vyjetí, a to doslova. Je také velmi důležité, aby reflektovalo cenu zájezdu, protože je to riziko, které se pojišťuje vůči ceně zájezdu," dodal provozní ředitel CK Blue Style.

Související obsah

​Cena pojištění se liší podle kvality a rozsahu. "Pokud se jedná o pojištění komplexní, které zahrnuje všechna rizika, to znamená léčení, úraz, odpovědnost, storno zájezdu, tak se bavíme o ceně přibližně 500 korun a výše. Kvalitní pojištění se pohybuje stále okolo 700 až 800 korun," uzavřel Rušikvas.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz