Zahraničí

Rusko údajně plánuje druhý útok na Kyjev. Mohou se zapojit i běloruští vojáci

Rusko údajně plánuje druhý útok na Kyjev. Mohou se zapojit i běloruští vojáci
Ilustrační snímek | Zdroj: TV Nova

Po neúspěšném prvním tažení na Kyjev se má údajně Putinova armáda znovu pokusit dobýt ukrajinské hlavní město. Nyní by se k ní prý mohlo připojit dalších 85 tisíc vojáků z Běloruska.

Rusko by se mělo údajně pokusit o druhý útok na ukrajinské hlavní město Kyjev. Do bojů by mohla zasáhnout i běloruská armáda, jelikož byla prý posílena vojáky. Ze 45 tisíc jich teď prý má 85 tisíc. Ze severu by tak mohla být pro Ukrajince dalším nebezpečím.

Lukašenkova armáda se totiž již několik dní připravuje a cvičí blízko hranic s Ukrajinou. "Někteří se domnívají, že toto běloruské šavlování naznačuje, že Moskva možná zvažuje nový útok na Kyjev," řekl podle deníku Mirror americký think-tank The Atlantic Council (Atlantická rada).

Související obsah

​Rusku se první tažení na ukrajinské hlavní město nepovedlo podle představ a už v dubnu stáhlo z jeho okolí téměř dvě třetiny vojsk. "Začínáme pozorovat jejich konsolidaci v Bělorusku. Nadále se domníváme, že budou doplněna, zásobena, možná i posílena dalšími lidmi a poté poslána zpět na Ukrajinu, aby pokračovala v bojích na jiných místech," řekl tehdy podle ruského opozičního deníku The Moscow Times nejmenovaný úředník amerického Pentagonu.

Největší boje se v posledních dnech odehrávají na východě Ukrajiny. Hlavně okolo měst Izjum a Slovjansk, poté v okolí Severodoněcku a i u města Horlivka. Na některých místech se však ukrajinská armáda rozhodla přejít do ofenzivy, například v okolí Charkova.

Ruské jednotky se stále snaží prolomit ukrajinskou obranu u Severodoněcku:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz