Krimi

Pracovnice supermarketů našly ve skladech kokain. Byl v krabicích od banánů

Pracovnice supermarketů v Jičíně a Rychnově nad Kněžnou našly v pátek dopoledne v krabicích od banánů lisované kostky kokainu. Zboží stejné šarže bylo podle policistů distribuováno do dalších míst v České republice. Případ si od policie převzala Národní protidrogová centrála. Jde o největší dodávku kokainu, kterou policisté v České republice objevili.

Pracovnice supermarketů v Jičíně a Rychnově nad Kněžnou našly v pátek dopoledne lisované kostky kokainu v krabicích od banánů. Bylo v nich přes 830 cihel kokainu. Každá prý vážila okolo jednoho kilogramu. Podle policie měla zásilka hodnotu více než 2 miliardy korun. 

Mělo by tedy jít o největší dodávku, která byla objevena v České republice. "Co se týká objevené zásilky, tak se domnívám, že byla okolo 400 kilo, takže poloviční," uvedl ředitel Národní protidrogové centrály Jakub Frydrych.

"Kriminalisté zjistili, že zboží stejné šarže bylo distribuováno na několik dalších míst v ČR," uvedla policie na svém twitterovém účtu. Proto tedy policisté ve spolupráci s celníky prohledávají i další místa, kam bylo zboží rozvezeno. Případu se bude dál věnovat Národní protidrogová centrála. 

Související obsah

Kromě Jičína a Rychnova policisté kontrolovali i další místa. "Nenašel se nikde jinde. Prohlíželi jsme ještě další čtyři objekty, kam dorazila stejná šarže této zásilky. Všude jinde to bylo negativní," řekl ředitel Národní protidrogové centrály.

Zásilka prý pochází ze Střední Ameriky, pravděpodobně z Kolumbie. "Do Česka se dostala přes velký evropský přístav. V tomto případě nejpravděpodobněji Hamburk," pokračoval Frydrych. ​

Česko možná nemělo být cílovou destinací této dodávky. Měla se nejspíš dostat do Španělska, Francie nebo Německa. Tyto země jsou výrazně větším trhem než Česká republika. Přeprava v krabicích od banánů je podle Frydrycha běžná. 

Související obsah

Obdobný případ se stal například i v roce 2015. Tehdy se také mezi banány našel v pražském supermarketu kokain, a to v hodnotě jedné miliardy korun. 

Podívejte se na záběry z místa kontroly:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz