Krimi

Nechutný útok: Malé děti v Ústí trýznily babičku, dospělí jen přihlíželi

Otřesné záběry pořídil minulý týden jeden z obyvatel Ústí nad Labem. Na videu je vidět, jak skupina dětí, dokonce velmi malých, útočí na starší ženu.

U chodníku stojí žena ve tmavých kalhotách a šedém svetru, je ohnutá k zemi a vypadá to, jako by sbírala spadlý nákup. K ženě přistoupí zezadu chlapec a skopne ji na zem.

Tímto záběrem začíná nechutné video pořízené minulý týden na ústeckém sídlišti v městské části Mojžíř. Chlapec ale není jediným trýznitelem. Přidávají se i další děti, které do ženy kopou, jedno z nich po ní vrhne i odrážedlo.

Kolem postávají dospělí a jediná akce, na kterou se zmohou, je, že když přijede osobní auto, tak jednu z hraček odklidí. Podle zástupce ředitele ústecké městské policie Jana Novotného se strážníci o všem dozvěděli až pozdě. "Incident nám nikdo neoznámil. Dozvěděli jsme se to oklikou od občana, který nám přeposlal video," řekl TN.cz.

Související obsah

Žena prý dlouhodobě odmítá pomoc jak policistů a strážníků, tak úřadů. "Dvakrát během uplynulých dní volána rychlá záchranná služba, pokaždé dotyčná paní odmítla pomoc. Vždy se chová k policii i doktorům velmi agresivně, k okolí agresivní není," doplnil Novotný.

Situaci na sídlišti se strážníci pokouší řešit. "My jsme oblast posílili na maximální počet strážníků. Využíváme tam samozřejmě i asistenty prevence kriminality," popsal Novotný. Strážníci tam jezdí hlídkovat až osmkrát denně.

"Obvodní oddělení v Neštěmicích velice úzce spolupracuje s radnicí a pravidelně v oblasti hlídkujeme a monitorujeme situaci," uvedla policejní mluvčí Veronika Hyšplerová.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz