Domácí

Jste prasata, uráží město své obyvatele. Ti se teď vzbouřili

Kontroverzní kampaní se snaží vedení třebíčské radnice upozornit obyvatele na to, aby dbali na čistotu ve městě. Na billboardech a plakátech je připodobňuje k prasatům. Většinu místních lidí to uráží.

Na lavičce před třebíčskou věží sedí prase a pod ním jsou poházené odpadky. Kampaň města má touto karikaturou upozornit místní na to, aby více dbali na čistotu v ulicích. Její podoba ale obyvatele Třebíče spíše rozzuřila.

"Je to urážlivé," prohlásil jeden z obyvatelů. "Trošku přes hranu," myslí si další. Miloš Jilek sám od sebe uklízí i po ostatních. I jemu připodobnění na billboardech a plakátech v třebíčských ulicích a na zastávkách vadí. 

Související obsah

"Trošku slušnější, nemuselo by to být prase," poznamenal Jilek. Souhlasí s ním i opoziční zastupitel Jaromír Barák (Třebíč Občanům). "Je to velmi agresivní a pro většinu občanů urážlivé," prohlásil.

Kontroverzní kresby jsou na desítkách míst po celé Třebíči. Součástí kampaně jsou i tabule s podobně kontroverzními nápisy. Opozice, která o projektu vůbec nevěděla, by řešila pořádek ve městě úplně jinak. "Na více míst více odpadkových košů," navrhl Barák.

Související obsah

Člověk by si současných košů skoro nevšiml, jsou zarostlé a často nevysypané. Vedení města kontroverzní kampaň nechce komentovat a na naše dotazy dlouhodobě neodpovídá. "Pro televizi Nova se k tomu nebudeme vyjadřovat," řekla mluvčí třebíčské radnice Irini Martakidisová.

Není tedy jasné ani to, kolik kontroverzní kampaň město stála. Odhadem by její grafický návrh a pronájem reklamních ploch mohl radnici vyjít nejméně na desítky tisíc korun. Opozice chce vše řešit příští týden na dalším jednání třebíčského zastupitelstva.

kdu, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz