Zajímavosti

Vdova po Grossovi trne hrůzou: Dcera je celý táta, snad nepůjde do politiky

Její příjmení zná v Česku téměř každý. To se ale nedá říct o jejích názorech či osobnosti. Hostem úterního pořadu TALK! byla Šárka Grossová, vdova po zesnulém expremiérovi Stanislavu Grossovi. V pořadu na něj zavzpomínala a prozradila také zajímavé detaily o dcerách.

Po premiérovi Grossovi zůstala žena Šárka a dvě dcery Natálie a Denisa. Obě se pohybují v showbyznysu. Natálie je muzikálová herečka a Denisa momentálně hlavně fotografka, která si ale také pro zábavu v divadle zahraje. "Spousta lidí je má za protekční děti. Mají těžší situaci dokazovat, že nemají protekci, ale že něco umí. Ale je to pro ně dobrá škola," myslí si Šárka Grossová.

Při výchově dětí jí je zpětně vyčítán přísnější přístup. "Já jsem díky Standovi měla na děti víc času, protože jsem se věnovala jen svému podnikání. Myslím, že jsem se jim věnovala hodně. Holky třeba říkají, že jsem byla přísnější. Teď mi to vyčítají, ale ony to pochopí, až budou mít své děti," říká se smíchem Šárka.

Související obsah

​Showbyznys mají Natálka a Denisa v krvi. "Moje babičky hrály v divadlech, takže to mají asi trošičku po mně. Já jsem dlouho tancovala, to má Denda po mně. Ale Deniska je povahově víc po taťkovi. Zajímá se hodně o historii a kulturu. Všechno musí vědět a vše musí sedět. I ten melancholismus v ní je, Natálka je naopak naprostý sangvinik, buď se směje, nebo brečí, nic mezi tím," popisuje dcery Grossová.

S potenciálem po tatínkovi by se mohla Denisa vydat v jeho stopách. "Doufám, že má Denisa rozum, a věřím, že do politiky nepůjde. Spoléhala jsem pořád na to, že bude studovat práva, ale je to jen mým snem. Třeba k tomu jednou dojde, a když ne, tak bude fotit," neztrácí víru Grossová.

Související obsah

​Šárka prý dcerám do partnerských vztahů nemluví. "Partner Natálky s námi bydlí už rok a půl. Vycházíme spolu v pohodě, ale myslím si, že by ti mladí s rodiči bydlet neměli. Často mám chuť jim do toho mluvit a musím si říkat, abych byla zticha. Buď si budeme muset dát nějaká pravidla, nebo půjdou bydlet jinam. Deniska teďka partnera nemá, tak si teď užívá, jak ona říká, svobodu," nastínila Grossová.

Gross zažil obě dcery na pódiu. "Byl šťastný asi jako každý tatínek. Vzpomínám na něj jako na fajn chlapa, skvělého tátu v mezích možností. Protože ta politika toho času zabere hodně. Říká se, že není potřeba kvantita, ale kvalita. Holky na něj moc rády vzpomínají, pořád. Když kouknu na Denisku, tak ho v ní vidím, má stejné grimasy, názory," doplnila.

Stanislav Gross podlehl vážné nemoci před sedmi lety. "Pořád jsme hledali možnosti a doufali, že něco přijde. Myslím, že zkoušel úplně všechno. Měli jsme omezený čas, ale pořád jsme nevěřili, že máme omezený čas. I Standa do poslední chvíle fakt věřil, že se stane nějaký zázrak, který se teda nestal," uzavírá Grossová.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz