Domácí

Obviněného náměstka chce Hřib odvolat. Jde podle něj o vizitku hnutí STAN

K obrovské středeční razii Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) v Praze se pro TN LIVE vyjádřil primátor Zdeněk Hřib (Piráti). Mezi obviněnými jsou totiž i náměstek primátora hlavního města Petr Hlubuček (STAN) a podnikatel Michal Redl. Hlubučka chce koalice odvolat.

"Šel jsem do politiky s tím, že budeme řídit Prahu s čistým štítem a samozřejmě totéž vyžaduji i od svých kolegů," řekl ve středu ve vysílání TN LIVE Hřib k razii NCOZ na pražském magistrátu. O té si můžete více přečíst ve článku zde.

"Vyšlo najevo, aspoň dle mně dostupných informací, že je Petr Hlubuček, člen rady za hnutí STAN, obviněn z trestného činu, takže snažíme se jej kontaktovat napřímo nebo prostřednictvím jeho advokáta s výzvou k rezignaci," prohlásil Hřib.

Související obsah

"Po dnešním koaličním jednání, které se konalo k této věci, je koalice připravena případně na zítřejším jednání zastupitelstva navrhnout a schválit jeho odvolání z funkce náměstka," popsal dění ve středu. S náměstkem se nemůže momentálně primátor spojit. Má totiž vypnutý telefon. 

"Dle mých informací se ta kauza netýká zakázek magistrátu jako takového, je to věc, která je z těch pražských subjektů izolovaná v podstatě jen na dopravní podnik," upozornil Hřib. Tam podle něj Piráti mají jen dva lidi v dozorčí radě a ani jeden z nich nehlasoval pro žádného z aktuálních členů představenstva. "Dopravní podnik mají pod kontrolou koaliční partneři," poznamenal. "Mě osobně se ta kauza nijak netýká. Já jsem nebyl policií ani nijak kontaktován," dodal.

Související obsah

"Pevně doufám, že s k tomu postaví hnutí STAN, protože se jednalo o významného člena," prohlásil Hřib. "Z mého pohledu ta transparentnost není pouze vizitkou jednotlivých politiků, ale také jejich hnutí nebo politických stran," doplnil. S předsedou hnutí STAN Vítem Rakušanem ale v této souvislosti zatím nejednal.

S podnikatelem Redlem se údajně Hřib nezná. "Nikdy jsem s ním nemluvil," sdělil. Podezření se v tomto případu týká uplácení a účasti na organizované skupině. U Redla je také podezření na nakládání s drogami.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz