Zahraničí

Tajemná nemoc se šíří v Asii. Odborníci se obávají nové pandemie

Tajemná nemoc se šíří v Asii. Odborníci se obávají nové pandemie
Ilustrační fotografie Zdroj: Profimedia

Pandemie koronaviru potichu téměř zmizela a už se objevuje nová zákeřná nemoc. Odborníci toho o ní zatím moc nevědí, protože se objevila v komunistické KLDR. V zemi ale vzbuzuje velké obavy.

Severní Korea teprve před měsícem přiznala první případ nemoci covid-19. Do té doby se koronavirus v uzavřené zemi údajně neobjevil. A nyní musí řešit další problém. Severokorejská média uvedla, že se v zemi rychle šíří blíže neurčené střevní onemocnění. Mezi jeho nejčastější projevy mají patřit bolesti břicha, průjmy a zvracení.

Státní agentura KCNA informovala, že vůdce Kim Čong-un poslal léky do města Hedžu na západním pobřeží, kde se nová nemoc šíří. "Kim zdůraznil, že je potřebné zastavit epidemii co nejdříve, čehož se dosáhne karanténou pro lidi, u nichž existuje podezření na nákazu, a potvrzováním případů prostřednictvím epidemiologických zkoušek a vědeckých testů," uvedla KCNA. Podle médií bylo postiženo 800 rodin. 

Související obsah

​Situaci bedlivě sleduje také sousední Jižní Korea, která se domnívá, že by mohlo jít o tyfus nebo choleru. Problém s šířením cholery mají momentálně i v ukrajinském Mariupolu. Více se dozvíte v tomto článku na TN.cz

Pro Severní Koreu by mohla být nová epidemie velkým problémem. Zdravotnictví je totiž už nyní pod tlakem kvůli vlně nákaz covidem-19. Minulý měsíc úřady v zemi vyhlásily stav nouze. Nová epidemie se navíc šíří v regionu, který je zemědělsky zaměřený a v zemi tak hrozí další potíže s potravinami. 

Pandemii covidu-19 v zemi označil Kim jako katastrofu. Přistupují k ní vážně:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz