Domácí

Policisté z Vysočiny zachránili muži život. Ten místo tísňové linky zavolal do Polska

Policisté z Vysočiny zachránili muži život. Ten místo tísňové linky zavolal do Polska
Ilustrační obrázek Zdroj: TV Nova

Policistům na Vysočině se netradičním způsobem podařilo vypátrat cizince, který používá kardiostimulátor. Během řízení dodávky se mu totiž udělalo špatně a místo pomoci zavolal své dceři do Polska. Díky spolupráci s polskými kolegy a rychlé práci policistů z Integrovaného operačního střediska se podařilo muže zachránit.

Neobvyklé pátrání zažili v minulém týdnu policisté z Vysočiny. Polskému řidiči dodávky se v Česku během cesty z Německa do Polska udělalo zle a místo záchranářům zavolal dceři do Polska. Ta rychle zareagovala a obrátila se na tamní linku 112.

"Oznámila, že jejímu otci, který používá kardiostimulátor, se udělalo při řízení auta náhle nevolno. Věděla, že její otec jede z Německa do Polska a aktuálně se nachází někde na území České republiky," informovala policejní mluvčí Dana Čírtková.

Související obsah

Dcera také upřesnila, že by měl její otec jet přes České Budějovice a pak na Ostravu v červené dodávce. Dala jim i číslo jeho mobilu, díky kterému dokázala policie zjistit, kde muž právě je. Nepříznivé klimatické podmínky neumožňovaly do pátrání nasadit policejní vrtulník. 

Nalézt muže se podařilo krátce po 21. hodině u obce Onšovice na Pelhřimovsku, kde stál se svou dodávkou na krajnici. "Muž byl viditelně zesláblý, a proto policisté na místo přizvali Zdravotnickou záchrannou službu Kraje Vysočina," upřesnila policejní mluvčí.  

Související obsah

Cizinec skončil v nemocnici. Tam za ním přijeli syn a dcera, které o hospitalizaci informovala polská policie. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz