Zahraničí

Rusko varovalo další velmoc. Západ si zahrává s ohněm, řekl generál

Rusko varovalo další velmoc. Západ si zahrává s ohněm, řekl generál
Ruský generál Jevgenij Bužinskij Zdroj: Profimedia

Bývalý ruský generál Jevgenij Bužinskij v ruské státní televizi řekl, že by Velká Británie přestala existovat, pokud by vypukla třetí světová válka. Západ si podle něj zahrává s ohněm tím, že omezuje převoz zboží do Kaliningradské oblasti. Pozemní cesta totiž vede přes Litvu, která toto opatření zavedla o víkendu.

Rusko znovu vyhrožuje Západu zničením pomocí jaderných raket. Tentokrát to ve vysílání ruské státní televize řekl generálporučík ve výslužbě Jevgenij Bužinskij. "Nechápe, že v důsledku třetí světové války Británie fyzicky přestane existovat. Ostrov zmizí, takže netuším, kde bude žít on nebo jeho potomci," reagoval podle deníku The Mirror na nedávné vyjádření nového britského náčelníka generálního štábu.

Sir Patrick Sanders totiž krátce po převzetí velení nad britskou armádou řekl, že se mají vojáci připravit na boj. Za reálnou totiž považuje hrozbu třetí světové války. "Je mou jedinou povinností udělat naši armádu tak smrtící a efektivní, jak to jen lze," uvedl podle webu Daily Mail Sanders.

Související obsah

Bužinskému se nelíbí ani rozhodnutí Litvy, jež o víkendu zakázala do Kaliningradské oblasti převoz zboží, na které EU uvalila sankce. Kaliningradská oblast je totiž od zbytku Ruska oddělená územím Evropské unie.

Podle Bužinského si tímto rozhodnutím zahrává Západ s ohněm a ruský prezident Vladimir Putin by měl do Kaliningradu okamžitě přesunout jaderné zbraně. Toto ruské území je totiž zároveň sídlem Putinovy Baltské flotily. "Je to dlouhá hra s cílem vytlačit nás z Baltského moře, pokus zablokovat a odříznout Kaliningrad, a nakonec nám ho vzít," přidal Bužinskij.

Rusko nadále posiluje na východě Ukrajiny:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz