Zahraničí

Muži v nemocnici vyoperovali špatné oko. Teď nevidí ani na jedno

Fatální chyba lékařů v Nemocnici Ružinov v Bratislavě připravila muže o zrak. Měli mu vyoperovat oko, na které neviděl, ale místo toho mu vzali to funkční.

Obrovská chyba lékařů připravila ve slovenském hlavním městě muže o zrak. Místo oka, na které neviděl, mu totiž vyoperovali to funkční. K události mělo dojit v Nemocnici Ružinov. Lékařka, která operaci vedla, již pacienta ve své péči nemá.

Kromě bratislavské nemocnice, která údajně přijala několik opatření, aby se incident neopakoval, se bude případem zabývat i slovenský Úřad pro dohled nad zdravotní péčí. "Nemocnice poskytla pacientovi a jeho rodině plnou součinnost při zmírňování následků, a to zdravotnického, psychologického a sociálního charakteru," napsala redakci TN.cz tisková mluvčí nemocnice Eva Kliská.

Související obsah

V případě zjištění pochybení hrozí nemocnici pokuta nebo například zákaz výkonu zdravotnického povolání na jeden rok. Úřad totiž neposuzuje postup operatéra, ale celého zdravotnického zařízení, uvedl web tvnoviny.sk. Nemocnice již podle mluvčí přeškolila svůj personál na oční klinice v předoperační přípravě.

K podobným omylům lékařů nedochází často, ale stávají se. Například v průběhu minulého roku uřízla rakouská chirurgyně svému pacientovi zdravou nohu. U soudu pak musela zaplatit uloženou pokutu a vyrovnání vdově po zesnulém pacientovi. Ten operaci přežil, ale soudu se již nedožil.

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz