Zahraničí

Ukrajinská armáda má rozkaz opustit Severodoněck. Město je téměř zničené

Ukrajinské jednotky dostaly pokyn opustit Severodoněck. Město je skoro celé zničené a většina domů se bude muset strhnout. Vojáci by se nyní měli přeskupit do silnějších pozic. Posledním městem, které zůstává pod kontrolou Ukrajiny, je Lysyčansk.

Vojáci ukrajinské armády se budou muset stáhnout z města Severodoněck v Luhanské oblasti. Na svém telegramovém účtu to oznámil gubernátor Serhij Hajdaj. O město vedli Ukrajinci boje už několik týdnů. Ruská armáda však začala mít navrch. Podle Hajdaje je město zcela zničené. Ve svém příspěvku píše, že boje zničily 90 % města a zhruba 80 % budov se bude muset zbourat.

Poté, co se ukrajinská armáda stáhne ze Severodoněcku, by se měli vojáci přeskupit do nových, silnějších pozic. "Obránci Severodoněcku opustí město na nové, silnější pozice. Ruské jednotky postupují směrem na Lysyčansk od obcí Toškivka a Zolote. Nepřátelské jednotky již vstupovaly do oblasti a útoky na průnik do města byly odraženy," napsal Hajdaj.

Související obsah

Lysyčansk je posledním velkým městem v Luhanské oblasti, které má ještě stále pod kontrolou Ukrajina. Ruské jednotky však už údajně dosáhly jižního okraje Lysyčansku. Vyplývá to ze zprávy, kterou ve čtvrtek zveřejnil Americký institut pro studium války. Podle něj ale obsazení Severodoněcku a Lysyčansku nepřinese ruským jednotkám pravděpodobně žádnou výhodu. Informaci přinesla ruská redakce rádia Svobodná Evropa.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz