Domácí

Plameny zachvátily les na Blanensku. Hasiči vyhlásili zvláštní stupeň poplachu

Plameny zachvátily les na Blanensku. Hasiči vyhlásili zvláštní stupeň poplachu
Vyhlášení 3. stupeně požárního poplachu Zdroj: HZS Jihomoravského kraje

Jihomoravští hasiči v pátek odpoledne bojovali s masivním požárem lesa u obce Sloup na Blanensku. Byl vyhlášen dokonce zvláštní stupeň poplachu. Na místě pomáhal také vrtulník, který shazoval vodu.

Požár porostu vypukl v pátek kolem jedné hodiny odpoledne u obce Sloup na Blanensku. "Odhadem jde o plochu 800 × 600 metrů," řekl TN.cz mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

Hasiči vyhlásili třetí stupeň, poté dokonce zvláštní stupeň poplachu. Na místě pomáhal také vrtulník s hasicím vakem. Situaci navíc komplikoval silný vítr. "Civilisté a objekty nejsou v ohrožení," doplnil Mikoška.

Související obsah

Plameny se hasičům podařilo dostat pod kontrolu kolem půl páté odpoledne. "Stále pokračují hasební práce, které budou trvat ještě několik hodin," uzavřel Mikoška.

V platnosti je až do odvolání dokonce výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) před požáry. Ta platí pro část Středočeského (Rakovník, Slaný), Plzeňského (Kralovice, Nýřany, Stříbro, Tachov), Pardubického (Králíky, Lanškroun, Moravská Třebová, Žamberk), Jihomoravského kraje (Blansko, Boskovice, Brno, Břeclav, Bučovice, Hodonín, Hustopeče, Kyjov, Mikulov, Pohořelice, Slavkov u Brna, Šlapanice, Veselí nad Moravou, Vyškov, Židlochovice) a pro Olomoucký, Zlínský, Karlovarský, Ústecký a Liberecký kraj.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz