Zahraničí

Požáry z veder trápí velkou část Evropy. Nejhorší situace je ve Španělsku

Španělsko a další země Evropy čelí kvůli vedrům velkým lesním požárům. Oheň zasáhl lesy v pohoří na španělsko-portugalských hranicích. V oblasti už plameny zničily asi 25 tisíc hektarů porostu. Evakuovány byly z bezpečnostních důvodů stovky tamních obyvatel.

Stromy připomínající obří pochodně zbarvují noční oblohu v hornaté oblasti provincie Zamora do oranžova. Hasiči se snaží uhasit desítky požárů, které vyvolala vlna veder. Ta už několik dní sužuje nejen Španělsko, ale i další země Evropy.

Mohutné plameny a hustý černý dým, který vystupuje z kopců v pohoří Sierra de la Culebra, jsou vidět na kilometry daleko. Podle tamních úřadů shořelo na 25 tisíc hektarů lesa. Obyvatelé 20 městeček v okolí našli dočasné útočiště v nedalekých evakuačních centrech.

Související obsah

S požárem, který dostal přezdívku "nestvůra", bojuje více než 600 hasičů. Podle tamních úřadů jde o jeden z největších lesních požárů za posledních několik desítek let.

S ohněm, který zasáhl oblast nedaleko Berlína, zápasí i němečtí hasiči. Plameny už pohltily 200 hektarů půdy. Na místě je okolo 500 hasičů, boj s plameny ale stále nemají pod kontrolou.

Související obsah

"Požádali jsme o posily. Chceme počet hasičů zvýšit na 750. Objevili jsme další velký požár v regionu a také v tomto konkrétním případě budeme muset požádat o pomoc zvenčí, protože okres tuhle situaci sám nemůže zvládnout," informoval mluvčí okresu Potsdam-Mittelmark Andrea Metzler.

Práci hasičů nekomplikují jen vysoké teploty, které o víkendu šplhaly ke 40stupňové hranici, ale i silný vítr. Ten během včerejška rozdmýchal oheň a napomohl jeho šíření. Úřady musely evakuovat obyvatele obcí Treuenbrietzen, Frohnsdorf a Klausdorf.

luk, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz