Domácí

Hnutí STAN má svého kandidáta. Na ministra školství nominovalo Vladimíra Balaše

Hnutí STAN v pátek oznámilo svého kandidáta na ministra školství. Je jím poslanec Vladimír Balaš (STAN). Balaš je zároveň pedagogem a ústavním právníkem. Informaci potvrdil ministr vnitra Vít Rakušan.

Celostátní výbor hnutí STAN si vybral svého kandidáta na nedávno uvolněný post ministra školství. Ministerským kandidátem zvolil poslance a ústavního právníka Vladimíra Balaše. V úřadu nahradí Petra Gazdíka, který odstoupil kvůli známostem s obviněnými v kauze Dozimetr.

Nominaci Balaše potvrdil ministr vnitra a předseda hnutí STAN Vít Rakušan. Balaš v minulosti působil jako ředitel Ústavu státu a práva Akademie věd České republiky. Působil také na Fakultě právnické Západočeské univerzity v Plzni, kde byl děkanem. Právě tuto univerzitu kritizoval kvůli kauzám ohledně podvodů s udělováním titulů.

Související obsah

​Balaš chce ve funkci ministra pokračovat v reformách, které spustili jeho předchůdci. "České národní bohatství je ve schopnostech a dovednostech našich lidí. Proto bychom měli naše děti dobře připravit na to, co budou v životě dělat, a na změny, s nimiž se budou muset vypořádat," řekl Balaš.

Inspiraci chce Balaš hledat zejména v zahraničí. "Líbí se mi například koncept systému vzdělávání v severských zemích, který systematicky vede studenty ke schopnosti inovativně přistupovat k řešení nových výzev. Z toho bychom si mohli vzít příklad," sdělil Balaš.

Související obsah

​Rakušan má v Balaše vysokou důvěru. "Jsem rád, že jsme po Petru Gazdíkovi našli dalšího vysoce kompetentního kandidáta pro tento resort. Pan profesor Balaš má kromě profesního vhledu do problematiky vzdělávání také bohaté mezinárodní zkušenosti, které budou nám i jemu užitečné při nadcházejícím evropském předsednictví," uvedl Rakušan.

V křesle ministra školství nahradí dosluhujícího Petra Gazdíka, který rezignoval kvůli svým kontaktům s podnikateli a politiky v kauze Dozimetr. Sám Gazdík v souvislosti s kauzou obviněn není. Ve funkci končí 30. června.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz