Domácí

VÝSTRAHA: Čekají nás úmorná vedra. Teploty překročí 31 °C

Závěr školního roku přinese vysoké teploty. Teploměry budou každý den atakovat tropické třicítky a platí také výstraha. Meteorologové však očekávají i bouřky, které budou místy silné.

Výstraha před vysokými teplotami platí od pondělní 11. hodiny dopoledne do 20. hodiny pro celé Česko. Meteorologové varují, že odpolední teploty překročí 31 °C.

"Doporučujeme dodržovat pitný režim, zvýšit konzumaci neslazených nealkoholických nápojů, které je vhodné kombinovat s minerálními vodami. Omezit tělesnou zátěž v poledních a odpoledních hodinách. Nenechávat děti nebo zvířata na přímém slunci, zvláště v zaparkovaných autech," radí odborníci.

Výstraha:

Výstraha před vysokými teplotami Zdroj: ČHMÚ

Předpověď

"Nad střední Evropou se bude zdržovat nevýrazné pole vyššího tlaku vzduchu. V noci na úterý začne od západu počasí u nás ovlivňovat zvlněná studená fronta. Ve druhé polovině týdne k nám bude po přední straně brázdy nad západní Evropou proudit od jihozápadu teplý vzduch. Jeho příliv ukončí o víkendu další studená fronta od západu," uvedl na webu Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

pondělí bude jasno až polojasno, večer pak v Čechách začne přibývat oblačnosti a na západě se objeví místy přeháňky nebo i silné bouřky. V noci teploty spadnou na 18 až 14 °C. Přes den se vyšplhají i na 34 °C.

Související obsah

Úterý bude ve znamení oblačné až zatažené oblohy, na většině území bude pršet a objeví se i bouřky, v některých oblastech i silné. V noci bude 16 až 20 °C, přes den teploměry naměří maximálně 29 °C, na východě až 33 °C.

Ve středu očekávají meteorologové rovněž oblačno až zataženo, na většinu území se dostaví přeháňky, které doprovodí i silné bouřky. Noční teploty se budou pohybovat mezi 15 až 19 °C, přes den se můžeme těšit na 29 °C, na jihovýchodě teploty překročí třicítku.

Čtvrtek bude polojasný až oblačný, místy s deštěm a bouřkami. V noci teploty spadnou i na 15 °C, přes den se dočkáme 33 °C.

Další dny budou zpočátku polojasné, postupně oblačné a místy dorazí přeháňky nebo bouřky. V závěru období pak budou srážky ustávat a ubývat bude i oblačnosti. Teploty v noci spadnou i na 12 °C, přes den bude zpočátku 31 až 35 °C, postupně se teploty nepatrně sníží a bude maximálně 30 °C.

Co na extrémní počasí říká meteoroložka? Podívejte se:

TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz