Zahraničí

Pravda se blíží. Podezřelého z únosu a vraždy Maddie konečně ženou k soudu

Pravda se blíží. Podezřelého z únosu a vraždy Maddie konečně ženou k soudu
Madeleine McCannová Zdroj: Profimedia

Němečtí kriminalisté během několika týdnů obviní Christiana Brücknera z pěti trestných činů. Usvědčený pedofil je už dva roky hlavním podezřelým z únosu a vraždy Madeleine McCannové. Ostatními případy si chtějí detektivové pomoci k prokázání jeho viny. Museli kvůli tomu požádat o jeho vydání z Itálie, přestože sedí v německém vězení.

Případ Maddie McCannové se dva měsíce po 15. výročí dívčina únosu opět rozhýbal. Německá policie má zanedlouho obvinit Christiana Brücknera, který podle prokurátora Hanse Christiana Wolterse holčičku v květnu 2007 unesl a připravil o život.

Jak informoval portál Olive Press, proti Brücknerovi kriminalisté vznesou pět nových obvinění. Týkají se tří znásilnění a dvou sexuálních napadení dětí. Soud, který se bude věnovat i Brücknerovu údajnému zapojení do únosu McCannové, by měl začít na podzim.

Tento týden museli detektivové požádat italské kolegy o vydání Brücknera k trestnímu stíhání. Na území Itálie se totiž pohyboval před zadržením a odsouzením za znásilnění americké turistky z loňského podzimu. "Je to pouhá formalita a doufám, že to nebude problém. Hotovo by mělo být do několika týdnů, nanejvýš do měsíce," uvedl Wolters.

Související obsah

Dostat podezřelého k soudu se policistům dlouho nedařilo. Podle zdrojů z policejního prostředí by si ale mohl vyslechnout obvinění nejpozději koncem léta, upozornil portál Daily Mail

Podle Wolterse existuje "stoprocentní jistota, že Brückner McCannovou zabil". Usvědčený pedofil to však stejně jako zbylá podezření popírá.

Podívejte se na reportáž TV Nova o podezřelém v kauze Maddie:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz