Domácí

Slevy a vstupy zdarma. Kam vyrazit s dětmi za vysvědčení? Přehled po krajích

Konec školního roku je tu. Školáci už si pouze vyzvednou vysvědčení a pak jim začínají prázdniny. Stejně jako každý jiný rok si nejrůznější instituce a firmy připravily speciální akce za vysvědčení. Někde mají všechny děti vstup zdarma, jinde jen za symbolickou cenu a na některých místech je odměna podmíněna například jedničkami. Pokud jste se ještě nerozhodli, kam se svými ratolestmi vyrazíte, inspirujte se v našem přehledu akcí po krajích.

Praha

Tradičně děti za vysvědčení zvýhodněným vstupným odměňuje pražská zoo. Školáci do 15 let, kteří dostali jedničku z přírodovědných předmětů, mají vstup za jednu korunu. Připravené jsou tam vzdělávací programy nebo naučné pátrací prohlídky. Ti s horšími známkami si podle zoo nemusí zoufat, 1. září totiž budou mít všichni školáci do 15 let vstup za jednu korunu.

Obchodní centrum DBK na Budějovické na své terase v den vysvědčení pořádá akci PokéTour. Děti, které tam ukážou vysvědčení, dostanou Pokémon kartičky jako dárek. Na místě se pak mohou naučit karetní hru a zahrát si zápasy. Ke každému vysvědčení navíc DBK slibuje zmrzlinu zdarma. Akce platí od 10:00 do 17:00 hodin.

Související obsah

​Jako každý rok nabízí cukrárna Ovocný světozor za vysvědčení dva kopečky zmrzliny nebo točenou zdarma. Akce neplatí jen pro děti, a vysvědčení dokonce nemusí být letošní, je jedno, z jakého roku je. Nabídku můžete využít na jakékoliv pobočce Ovocného světozoru.

Děti ze základních škol mají ve čtvrtek vstup zdarma na biotopové koupaliště Lhotka, školáci do 15 let musí mít ale dospělý doprovod. V Aquacentru Šutka mají děti do 15 let vstup za jednu korunu na jednu hodinu a dvacet minut. Školáci do 12 let musí mít dospělý doprovod.

V hračkářství Hamleys všichni školáci, kteří si přinesou vysvědčení, mohou na tamní kolotoč. Děti se také mohou těšit na Hamleys postavičky, mezi nimiž je Principál. "Ten, kdo se Principálovi pochlubí, jaké má plány na léto, dostane poukázku na slevičku k nákupu, aby si mohl ke svým plánům vybrat odpovídající hračku," uvádí obchod.

Středočeský kraj

Pokud bydlíte na Mělnicku, v den vysvědčení můžete vyrazit do Zooparku Zelčín. Každé dítě do 15 let má vstup a navíc kolečko jízdy na koni zdarma.

Související obsah

​Každý školák, který předloží u pokladny své vysvědčení, bude mít celý den neomezený vstup zdarma do Aquaparku Slaný. Kutnohorská plovárna dětem, které se pochlubí vysvědčením, také nabízí vstup na koupaliště zdarma a k tomu navíc jeden kopeček zmrzliny. 

Ústecký kraj

Školáci mají ve čtvrtek vstup zdarma i do děčínské zoo. Vysvědčení s sebou mít nemusí, povinný je ale dospělý doprovod, který má vstup za 120 korun. Jeden dospělý s sebou přitom může mít pouze dvě děti do 15 let.

Liberecký kraj

Bazén Liberec pořádá na ukončení školního roku dětskou párty, která zahrnuje soutěže, zábavný program a atrakce. Po předložení vysvědčení má jedničkář vstup zdarma a kamarád jedničkáře (od 3 do 15 let) za jednu korunu.

Liberecká zoo má ve čtvrtek vstup zdarma pro školáky s jedničkou nebo dvojkou z přírodopisu a obdobných předmětů (prvouka, přírodověda, biologie). Čeká na ně také poukaz na zmrzlinu. Ti, kteří mají trojku nebo čtyřku z přírodovědného předmětu, mají 50% slevu na vstupné a dostanou brožuru k doplnění znalostí. Vysvědčení je nutné u pokladny předložit.

Související obsah

Jihomoravský kraj

I brněnská zoo věnuje čtvrteční den dětem. "Každý školák bude mít vstup pouze za 10 korun," oznámila zoologická zahrada. Žádné podmínky si přitom neklade.

I do Zoo Hodonín mohou školáci zadarmo. Stačí u pokladny předložit aktuální vysvědčení. "A platí to pro všechny děti, nejenom pro premianty," zdůrazňuje zahrada. A aby těch zoo nebylo málo, vstup zdarma po předložení vysvědčení mají děti i v Zooparku Vyškov. Volný vstup se nevztahuje na DinoPark.

Moravskoslezský kraj

K zakončení školního roku tradičně speciální program pro děti uspořádalo Muzeum Beskyd ve Frýdku-Místku. Akce trvá od 10:00 do 15:00 hodin a je vhodná nejen pro děti školou povinné. Vstup je zdarma a na návštěvníky čeká mimo jiné hra na detektivy.

Děti do 15 let mohou za jednu korunu navštívit expozice Velkého a Malého světa techniky v Dolních Vítkovicích v Ostravě. Podmínkou je ale dospělý doprovod (za plné vstupné), který s sebou může mít maximálně tři děti.

Olomoucký kraj

V Plaveckém areálu Přerov mají vstup zdarma pouze jedničkáři. Vysvědčení musí mít školáci s sebou. V Galerii Moritz v Olomouci na děti čeká od 8:30 do 12:00 hodin zmrzlina zdarma za ukázání vysvědčení.

Související obsah

Královéhradecký kraj

Královéhradecké aquacentrum v Městských lázních umožňuje vstup zdarma školákům do 10 let, kteří na vysvědčení nemají horší známku než trojku. Akce trvá až do 3. července a děti musí mít dospělý doprovod.

OC Futurum v Hradci Králové láká děti na Mimoně. "Přijďte s vysvědčením, klidně i takovým, které není zrovna dle představ a odneste si svého Mimoně. Všichni víme, že i snaha se počítá," uvádí obchodní centrum.

Pardubický kraj

Po celý čtvrtek mohou školáci do krytého plaveckého bazénu nebo aquaparku v Ústí nad Orlicí za jednu korunu. Platí to pro všechny děti do 15 let, žádné další podmínky plavecký areál nemá.

Nedaleké Aquacentrum Pardubice má zvýhodněné vstupné pro všechny děti do 18 let. Vstup na letní pláž nabízí za 10 korun, do zóny Aqua je vstupné rovněž za 10 korun, ale pouze na 110 minut. "A jako sladkou tečku od nás máte zmrzku za desetikačku," láká aquapark.

Kraj Vysočina

Zoo Jihlava umožňuje všem žákům a studentům, kteří u pokladny předloží aktuální vysvědčení s alespoň jednou jedničkou, vstup za symbolickou jednu korunu. Akce platí od čtvrtka do neděle. "U vysvědčení stačí i jeho kopie nebo fotka v mobilu," upřesňuje zoo. Pokud škola děti neznámkuje, stačí mít na vysvědčení kladné hodnocení.

Od čtvrtka do neděle se mohou všichni školáci zdarma podívat na dvě třebíčské památky, a to Vodojem Kostelíček a interaktivní expozici Cesty časem.

Související obsah

Zlínský kraj

Památník Tomáše Bati ve Zlíně nabízí bezplatný vstup k příležitosti posledního dne školního roku. Platit nemusí ani rodiče školáků, ani všichni další návštěvníci. Před návštěvou je ale potřeba si přijít vyzvednout volné vstupenky do infopointu.

Bohatý program si připravil napříč všemi svými středisky i Klub kultury Napajedla. V knihovně čeká na děti malá odměna a v muzeu se čtyřmi expozicemi hraček zábavné luštění a 50% sleva na vstupném. Děti do 6 let mají vstup dokonce zdarma.

V kavárně Kafe na rohu v Obchodním domě Zlín dostanou děti, které předloží vysvědčení, zmrzlinu zdarma.

Uherskohradišťské kino Hvězda pořádá akci S vysvědčením do kina. Pokud si děti vezmou vysvědčení, budou mít vstup na film Encanto zcela zdarma. Na novinky, kterými jsou Mimoni 2: Padouch přichází a Rakeťák, mají slevu 30 korun. Přichystány budou v kině také zdarma k rozebrání filmové plakáty a další dárečky.

Jihočeský kraj

IGY Centrum v Českých Budějovicích si ke dni vysvědčení připravilo program se skupinou Mimoňů v životní velikosti. A pokud děti na infostánku ukážou vysvědčení, odnesou si i z centra malou odměnu.

Související obsah

​Pokud byste raději vyrazili za zvířaty, do Zoo Na Hrádečku v Horní Pěně mají všechny děti s vyznamenáním vstup zdarma. Ostatní děti pak mají slevu na vstupném 50 %. Nutné je předložit vysvědčení, stačí i fotografie v mobilu.

Zdarma mohou až do soboty školáci a studenti do Městského muzea v Týnu nad Vltavou. Vysvědčení musí mít s sebou. Dospělý doprovod má vstup za polovinu.

Zbytek republiky

Pokud jste ve vašem okolí nenašli žádné zvýhodněné vstupné, není to důvod k zoufání. Dárek za vysvědčení nabízí například knihkupectví Knihy Dobrovský, které má pobočky napříč celou republikou. Ke každému nákupu po ukázání vysvědčení (nemusí být aktuální a dětské) dostane zákazník bublifuk s obrázky Frozen, Tlapkové patroly nebo Mimoňů. Akce platí ve čtvrtek a pátek nebo do vyčerpání zásob, a to na všech prodejnách.

Hračkářství Pompo nabízí až do 3. července slevu 20 % na veškeré hračky značky Barbie a Hot Wheels, a to včetně zlevněných produktů. Ve Sparkys dostane při nákupu nad 500 korun každé dítě dárek. Akce platí od čtvrtka do soboty.

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz