Koronavirus

Epidemie koronaviru v ČR dál sílí. Rostou počty nakažených i hospitalizovaných

Koronavirová epidemie u nás opět nabírá na síle. Už druhý den po sobě se počet nových případů dostal přes tisíc. A zvyšují se i počty pacientů s covidem v nemocnicích.

Jen za úterý laboratoře u nás odhalily 1 515 nakažených, z nichž 1 181 onemocnělo poprvé. Oproti minulému týdnu se tak počty zvýšily dvojnásobně. Epidemie koronaviru navíc nesílí jen v Česku, ale i v dalších evropských zemích. Extrémně vysoká čísla jsou aktuálně třeba i v jedné z oblíbených prázdninových destinacích – v Portugalsku. U nás panuje nejhorší situace v Praze.

Zvyšují se i počty hospitalizovaných, aktuálně jich je v nemocnicích po celé republice skoro 150. "U nás v jihlavské nemocnici covid opět nabírá na síle. V tuto chvíli máme čtyři hospitalizované pacienty a podáváme jim remdesivir," uvedla mluvčí zdravotnického zařízení Monika Zachrlová.

Související obsah

​Některé nemocnice ale musí řešit i další problémy v souvislosti s koronavirovou epidemií, a to velké zásoby monoklonálních protilátek, tedy léků proti nemoci covid-19. Fungují na variantu delta, ale na aktuálně rozšířený omikron už nezabírají. Některá zařízení jako třeba Vojenská nemocnice Brno nebo nemocnice ve Znojmě či v Náchodě jich mají ve skladech stovky za miliony korun. V červenci jim přitom dobíhají data spotřeby. Pokud je nějak nevyužijí, budou je muset spálit.

Od začátku epidemie v březnu 2020 se u nás nakazily skoro čtyři miliony lidí a zemřelo přes 40 tisíc z nich.

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz