Zajímavosti

Místo běžné výplaty dostal čtyři miliony. Zaměstnanec zmizel i s penězi

Místo běžné výplaty dostal čtyři miliony. Zaměstnanec zmizel i s penězi
Ilustrační obrázek Zdroj: Profimedia

Celkem 286x vyšší výplatu dostal muž z Chile, který pracuje pro firmu vyrábějící uzeniny. Zprvu se zdálo, že vše čestně vrátí. Pak si to ale rozmyslel a záhy se po něm slehla zem.

V Chile se minulý měsíc stal kuriózní případ. Muži, který pracoval ve firmě Consorcio Industrial de Alimentos, přišlo při poslední výplatě 286x víc peněz. Od zaměstnavatele dostal 165 398 851 chilských pesos (zhruba 4,3 milionu korun). Obvykle mu ale na účet chodí 500 000 (tedy zhruba 13 000 korun). Firma, ve které muž pracoval, je jedním z největších výrobců uzenin v Chile. O události informoval web Times now.

Nejdříve se Chilan rozhodl být čestný a sám věc nahlásil. Vedení firmy zkontrolovalo své záznamy, potvrdilo zaměstnanci, že omyl skutečně nastal. Pak jej firma požádala o vrácení peněz.

Související obsah

Muž údajně souhlasil, že se brzy vydá do banky, aby sjednal vrácení peněz. To se ale nestalo. Když firma zjistila, že peníze stále nepřišly, okamžitě ho kontaktovala. Zaměstnanec tvrdil, že zaspal a banku brzy navštíví. To ale podle všeho neudělal. Místo toho podal 2. června výpověď a beze stopy zmizel. Jak píše web The Economic Times, společnost podnikla právní kroky a snaží se získat zpět peníze, které muži omylem zaslala.

Důchodkyně z okna omylem vyklepala 100 tisíc. Měla je v peřině. Podívejte se na reportáž z listopadu 2020:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz