Zahraničí

Putin rozcupoval západní politiky. Potupu ze summitu v Německu vrátil i s úroky

Putin rozcupoval západní politiky. Potupu ze summitu v Německu vrátil i s úroky
Ruský prezident Vladimir Putin Zdroj: Profimedia

Ruský prezident Vladimir Putin se pustil do lídrů skupiny G7, kteří se mu na summitu v německém Elmau vysmívali za polonahé fotografie. Britský premiér Boris Johnson při focení navrhoval, že by se měli také odhalit. Podle Putina by to byl nechutný pohled, západním politikům doporučil návštěvu posilovny.

Putin je fotkami, na kterých je po pás nahý a loví při tom ryby nebo střílí na losy, už léta proslulý. Jeho zálibě se na summitu G7 vysmívali lídři nejvyspělejších zemí světa. Ruský prezident jim teď uštěpačné poznámky vrátil i s úroky.

Britský premiér Boris Johnson navrhoval, aby se po jednání vyfotili polonazí. "Nevím, jakým způsobem se chtěli svlékat, jestli od pasu nahoru nebo dolů. Ale v každém případě si myslím, že by to byl nechutný pohled," řekl Putin ruské agentuře TASS.

Západním lídrům doporučil, aby začali více cvičit a méně pili. Zřejmě měl na mysli alkohol. Jedině tak lze podle Putina dosáhnout harmonie těla a duše.

Související obsah

​Johnson se chtěl fotit s obnaženými hrudníky. "Ale jedině při jízdě na koni," přisadil si kanadský premiér Justin Trudeau. "Ano, jízda na koni je nejlepší," dodala předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová. Summitů G7 se účastnili i zástupci EU, kromě von der Leyenové i šéf Evropské rady Charles Michel.

Putin reagoval i na Johnsonovu poznámku, že kdyby Rusku vládla žena, "válku by nikdy nezačala". Šéf Kremlu připomněl britskou válku s Argentinou o Falklandské ostrovy, kterou podle něj spustila Margaret Thatcherová. "Sami mají ženu, která se rozhodla zahájit nepřátelské akce," prohlásil. Británie s Argentinou válčila v roce 1982 a po 74 dnech ji porazila.

Podívejte se na reportáž TV Nova o závěrech summitu G7:

Putin je na drogách, tvrdí experti. Mají to dokazovat záběry z jeho projevu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz