Domácí

Hledá se peněženka. Muž ji ztratil u hasičské stanice, měl v ní 33 tisíc korun

Hledá se peněženka. Muž ji ztratil u hasičské stanice, měl v ní 33 tisíc korun
Ilustrační fotografie Zdroj: Profimedia

O téměř 33 tisíc korun v hotovosti a osobní doklady přišel ve středu večer muž, který si dostatečně nepohlídal svou peněženku a ve Staré Vsi u Rýmařova ji vytrousil. Najít peníze nyní 47letému nešťastníkovi pomáhají policisté. Ti současně upozorňují, že případným zadržováním nálezu lidé riskují trestní stíhání.

Každý, kdo někdy v životě ztratil peněženku, ví, jaká to mohou být muka, než se opět objeví. Obzvlášť pokud v ní ukrýváte tak vysokou částku jako 47letý muž z Bruntálska. Ten měl u sebe desítky tisíc korun v hotovosti. Večer však o všechno přišel.

"Oznamovatel vytratil černou pánskou peněženku s vyraženým znakem Mercedes-Benz, ve které měl své osobní doklady a finanční částku v hotovosti ve výši téměř 33 tisíc korun," uvedl policejní mluvčí René Černohorský. "Ke skutku mělo dojít okolo devatenácté hodiny podvečerní 29. června 2022 poblíž budovy hasičské zbrojnice na ulici Pěší v obci Stará Ves u Rýmařova," upřesnil.

Související obsah

​S jakýmikoliv informacemi, které by pomohly policii peněženku najít, se mohou lidé kdykoli obracet ideálně na bruntálskou policejní služebnu, a to buď osobně, nebo i telefonicky prostřednictvím čísla 974 731 651. Volat je možné i anonymně. "V případě, že si některá osoba nález ponechá, vystavuje se nebezpečí trestního stíhání za přečin zatajení věci," varoval všechny případné nepoctivé nálezce Černohorský.

Na případ ztracené peněženky s větším finančním obnosem jsme vás upozorňovali také začátkem měsíce. Muž zapomněl na trolejbusové zastávce v Plzni peněženku s téměř 100 tisíci korun. "Poklad" našla žena, která však ani vteřinu neváhala a vše odezvala strážcům zákona. "Policista, který právě sloužil na stálé službě, s ní sepsal protokol o podání vysvětlení a následně kontaktoval majitele," sdělila k případu policejní mluvčí Michaela Raindlová.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz