Domácí

Halu u Prahy zachvátil mohutný požár. Škody se vyšplhaly na sto milionů

Hasiči zasahovali v pátek večer u rozsáhlého požáru v Zápech v okrese Praha-východ. Plameny tam pohltily sklad autodílů, vyhlášen byl zvláštní stupeň požárního poplachu, který byl před třetí hodinou ráno snížen na druhý. Hasiči evakuovali pět osob a nejsou hlášena žádná zranění. Škody se podle majitele pohybují okolo sta milionů korun.

V pátek večer v Zápech ve Středočeském kraji začal hořet sklad s autodíly. Dým dosahoval výšky desítek metrů. Plameny zachvátily celou budovu. U mohutného ohně zasahovalo 10 jednotek profesionálních a dalších 17 jednotek dobrovolných hasičů. 

Související obsah

​Vzhledem k rozsahu a počtu nasazených jednotek byl nejprve vyhlášen třetí stupeň poplachu. Po desáté hodině večerní pražští hasiči, kteří na místě zasahovali také, informovali, že už platí dokonce zvláštní stupeň poplachu. Ten byl však okolo třetí hodiny ráno snížen na druhý. Okolo sedmé hodiny ráno docházelo k dohašování ohnisek požáru. 

"Jedná se o požár plného rozsahu. Na místě zasahuje velké množství jednotek. Bude se pravděpodobně jednat i o velkou škodu. Hrozí zřícení konstrukce," řekla redakci TN.cz před desátou hodinou večerní Dagmar Zemanová, mluvčí hasičů Středočeského kraje. Ta později uvedla, že se střecha budovy zřítila. O dalším postupu měl rozhodnout statik. 

Podle majitele objektu se škoda vyšplhala až na sto milionů korun. Majetek za dalších 70 milionů se prý podařilo hasičům zachránit. 

Související obsah

V hale se nacházela řada lahví s hořlavými látkami. "Došlo k několika výbuchům," dodala Zemanová. Hasiči z místa evakuovali pět lidí. Proběhla také evakuace okolních domů. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz