Zahraničí

Děsivé detaily útoku žraloka: Plavčíci se jen smáli

Děsivé detaily útoku žraloka: Plavčíci se jen smáli
Útok žraloka v Egyptě Zdroj: Profimedia

Na povrch vyplouvají děsivé podrobnosti týkající se útoku žraloka v Egyptě. Rakušanka, na kterou se zvíře vrhlo a rozsápalo ji na kusy, měla podle všeho velkou smůlu. Chybělo totiž málo a smrti by unikla.

V egyptské zátoce Sahl Hasheesh nedaleko Hurghady, která patří mezi nejoblíbenější turistická letoviska, v pátek zaútočil žralok na 68letou Rakušanku. Zvíře ženě ukouslo ruku a nohu, ale ona se přesto dokázala vrátit na břeh, kde si ji převzali záchranáři. Svým zraněním ale nakonec podlehla, protože jí kvůli vysoké krevní ztrátě selhalo srdce.

Podle rakouského webu oe24 se obětí stala bývalá politička strany Zelených Elisabeth S. Důchodkyně bydlela v malé obci Kramsach nedaleko Innsbrucku. Původně média informovala o tom, že v Egyptě dlouhodobě žila. Ve skutečnosti tam ale byla od začátku června na dovolené. A osudné plavání v moři mělo být jedno z jejích posledních. V neděli totiž měla odletět domů. Před vstupem do moře prý důchodkyně svým blízkým řekla: "Půjdu na chvíli znovu do vody." Elisabeth po sobě zanechala dceru a egyptského partnera.

Smrti šlo předejít

Egyptské úřady jsou kvůli tragédii terčem kritiky. Podle informací médií totiž plavčíci věděli, že se v oblasti vyskytuje žralok. Anglicky mluvící turisté prý plavčíky na pláži před žralokem varovali zhruba 15 minut před útokem. Egyptští plavčíci ale jejich slova nebrali vážně, a dokonce si prý z turistů dělali legraci. "Žádní žraloci tu nejsou a nikdy nebyli," řekli jim údajně. 

Související obsah

​Tamní úřady se po události rozhodly na tři dny uzavřít okolní pláže, od pátku do neděle bylo v oblasti Sahl Hasheesh a Makadi jižně od Hurghady zakázáno koupání v moři, šnorchlování i rybaření.

Den po tragické smrti Rakušanky egyptské úřady informovaly, že žralok zabil ještě další ženu. Mělo jít o zhruba 40letou turistku z Rumunska, která zemřela jen o pár stovek metrů dál. Zda za útokem stál stejný žralok, se neví. 

Tragickou smrt Rakušanky zachytili lidé na video. Podívejte se na něj v reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz