Domácí

Tři tragické nehody v Česku, při jedné zemřelo dítě

Tři tragické nehody v Česku, při jedné zemřelo dítě
Ilustrační snímek Zdroj: Polícia Slovenskej republiky

Tři tragické nehody se staly v pondělí v Čechách. Na Pardubicku zemřel starší muž, ve Středočeském kraji nezletilý chlapec, na Klatovsku traktorista.

Osobní auto a náklaďák se srazily kolem 11. hodiny dopoledne u Časů na Pardubicku na silnici první třídy číslo 36. Podle policie se zřejmě jednalo o čelní střet.

"Osmašedesátiletý řidič vozidla Ford jel na Holice a utrpěl zranění neslučitelná se životem, ve voze s ním cestovala 65letá spolujezdkyně, která byla letecky transportována do nemocnice v Hradci Králové," popsala policejní mluvčí krajského policejního ředitelství v Pardubicích Andrea Muzikantová.

V druhém, nákladním autě značky Iveco jel 59letý muž. Ten skončil v pardubické nemocnici, test na alkohol měl negativní. Zatím není jasné, co se na místě stalo, příčiny policie vyšetřuje. Předběžný odhad škody je 350 tisíc.

Související obsah

Havárie na dálnici

Druhá tragická nehoda se stala krátce po 13. hodině na dálnici D10 na 61. kilometru ve směru na Turnov u obce Březina na Mladoboleslavsku.

"Řidička osobního vozu havarovala do nákladního vozu, který stál v odstavném pruhu z důvodu poruchy. Za tímto nákladním vozem byl umístěn výstražný trojúhelník. I přes veškerou snahu zemřel nezletilý chlapec, který seděl vzadu v osobním voze," shrnula středočeská policejní mluvčí Vlasta Suchánková. Řidič náklaďáku stál v době nárazu poblíž odstaveného auta v reflexní vestě.

Řidička se při nehodě také zranila. "Záchranáři ošetřili jednu osobu s poraněním hlavy, zajistili dýchací cesty a transportovali ji vrtulníkem do liberecké nemocnice," uvedla mluvčí středočeských záchranářů Monika Nováková. Dálnice je v místě nehody stále uzavřená.

Související obsah

​K další tragické nehodě traktoru a vlaku vyjížděli odpoledne záchranáři k Bezděkovu nedaleko Klatov. Náraz traktor rozpůlil, část zůstala pod vlakem, druhá mimo kolejiště. Ve vlaku ¨se zranilo 7 cestujících, strojvedoucí a vlakvedoucí.

"U traktoristy musel náš lékař přes veškerou snahu konstatovat exitus, zranění byla neslučitelná se životem,“ sdělila Andrea Divišová z krajské záchranky.

Podle předběžných zjištění Drážní inspekce bylo přejezdové zabezpečovací zařízení v době nehody v činnosti. Trať byla kvůli nehodě několik hodin uzavřená. 

Škoda na traktoru s cisternou byla odhadnuta na 1,5 milionu korun, na trati pak na 160 tisíc korun. 

Na záběry z místa nehody vlaku s traktorem se můžete podívat zde:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz