Zahraničí

Putin nejspíš nařídil svým vojákům odpočinek. Mají nabrat sílu na další boje

Putin nejspíš nařídil svým vojákům odpočinek. Mají nabrat sílu na další boje
Ruský prezident Putin a ministr obrany Šojgu Zdroj: Profimedia

Zdá se, že ruský prezident Vladimir Putin nařídil své armádě operační přestávku a nechá vojáky odpočinout. Vedení armády pro pauzu stanovuje podmínky. Putin tak učinil po bitvě o Lysyčansk.

Vladimir Putin se v pondělí sešel s ministrem obrany Sergejem Šojguem, aby projednali nedávný postup ruských vojsk v Luhanské oblasti. Putin a Šojgu prezentovali obsazení Luhanské oblasti a města Lysyčansk jako velké vítězství ruských sil na Ukrajině.

Podle amerického Institutu pro studium války (ISW) prezident na schůzce prohlásil, že ruské jednotky, které se účastnily bitvy o Lysyčansk, by si měly odpočinout. A zvýšit tak své bojové schopnosti. "Putinův komentář měl pravděpodobně upozornit na jeho zájem a starost o blaho ruských vojáků navzdory pravidelným stížnostem ohledně zacházení s nimi," píše ISW.

Související obsah

​"Nepřítel přijímá opatření k obnově infrastruktury v týlových oblastech," informoval ukrajinský generální štáb. Nepřímo tak naznačil, že v současnosti se ruská armáda soustředí na jiné cíle než na samotný boj.

Podle ISW však není jasné, zda ruská armáda přijme rizika plynoucí z operační pauzy.

pem, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz