Počasí

Víkend bude chladný. Letní počasí se vrátí až počátkem příštího týdne

Víkend bude chladný. Letní počasí se vrátí až počátkem příštího týdne
Ilustrační foto Zdroj: Getty Images

Současné chladné počasí ještě několik dnů vydrží. Oteplení přijde podle meteorologů až začátkem příštího týdne, kdy si užijeme více sluníčka a teplot přesahujících ve dne 25 stupňů Celsia.

Do konce týdne vydrží spíše chladnější počasí s teplotami mezi 18 a 23 °C, v pátek se ale budou většinou pohybovat jen mezi 16 až 20 °C. 

O víkendu se opět neobejdeme bez deštníků. V sobotu bude polojasno, na severu se objeví přeháňky, ranní teploty ještě klesnou na 8 až 12 °C, přes den se udrží na hodnotách 19 až 23 °C.

V neděli bude počasí podobné, navíc se mohou objevit silnější bouřky. Ráno má být jen 8 až 12 °C, přes den ukážou teploměry kolem 20 °C. Celý víkend bude foukat mírný až čerstvý severozápadní vítr.

Toto spíše jarní počasí vydrží i v pondělí. V úterý už ale začnou teploty během dne stoupat. Dostanou se na 21 až 25 °C, ve středu na 23 až 27 °C.

Související obsah

​V příštím týdnu navíc podle předpovědi meteorologů ubude srážek.

Supercely nejsou výjimečné ani v Česku

Český hydrometeorologický ústav ve čtvrtek připomněl pětileté výročí od výskytu desítek supercelárních bouří za jediný den. Dlouho se totiž předpokládalo, že supercely se zde buď nevyskytují, nebo jsou naprostou raritou.

Supercelární bouře 7. 7. 2017 Zdroj: David Rýva, ČHMÚ

​Po roce 2001, kdy koncem května supercely přinesly několik tornád do Posázaví a do Polabí, se situace začala pomalu měnit. Jak navíc ukazují poslední roky, supercely u nás zas až takovou výjimkou nebudou. Velkou měrou k tomuto zjištění přispěly i aktivity mnoha lovců bouřek, kterých u nás v posledních letech celkem přibývá.

Ve středu minulý týden zaznamenali zase meteorologové u Svin na Táborsku tornádo. Podle škod na stromech odhadli jeho sílu na IF1.

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

pem, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz