Počasí

Prudké ochlazení i přeháňky, teploty klesnou k 13 stupňům. PŘEDPOVĚĎ

Začátek léta v Česku doprovází déšť i nižší teploty a jinak tomu nebude ani o víkendu a příští týden. Teploty se budou pohybovat mezi 16 až 23 stupni Celsia, někde klesnou dokonce až na pouhých 13 stupňů. Počítat musíme i s častými dešti a přeháňkami, vyplývá z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

"Mezi tlakovou výší nad britskými ostrovy a tlakovou níží nad Pobaltím, postupně východní Evropou, k nám bude zpočátku proudit chladnější vzduch od severozápadu," uvedli meteorologové.

V sobotu bude na horách pršet už v noci, k ránu se ojediněle vyskytnou mlhy a přes den bude oblačno až zataženo, ráno a večer místy i polojasno. Déšť nebo přeháňky se očekávají především v Čechách. Bude mezi 19 až 13 stupni, na jižní Moravě kolem 24 stupňů a v 1 000 metrech na horách přibližně 13 stupňů.

Většinou oblačno bude v neděli, místy se vyskytnou přeháňky. Srážky a částečně i oblačnost budou postupně kromě severovýchodu ubývat. Přes den bude 16 až 20 stupňů, na jihovýchodě až 22 stupňů.

Související obsah

Podobné teploty mají být v pondělí, a sice 19 až 23 stupňů. "Začátkem příštího týdne se bude tlaková výše postupně přesouvat přes střední Evropu k východu a po její zadní straně k nám bude proudit od jihozápadu teplejší vzduch. Uprostřed týdne bude tlaková výše slábnout a počasí u nás přechodně ovlivní mělká brázda nižšího tlaku vzduchu. V dalších dnech se bude od západu do střední Evropy rozšiřovat další tlaková výše," vysvětlil ČHMÚ.

Oteplovat se začne od úterý, teploty se budou pohybovat mezi 22 až 26 stupni. Polojasno až oblačno, ojediněle přeháňky. Pršet má i ve středu, teploty se vyšplhají na 26 až 30 stupňů. Výhled od čtvrtka do soboty už počítá až s 31 stupni.

Předpověď počasí na pátek 8. července:

TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz