Zahraničí

Podezřelý z vraždy Maddie: Policie ho chce usvědčit přes fotky jeho těla

Podezřelý z vraždy Maddie: Policie ho chce usvědčit přes fotky jeho těla
Maddie kdosi unesl, když jí byly tři roky | Zdroj: Profimedia

Němečtí kriminalisté našli další způsob, jak by mohli usvědčit pedofila Christiana Brücknera z únosu a vraždy Madeleine McCannové. Podrobili ho rozsáhlé lékařské prohlídce, kterou pečlivě zdokumentovali. Pořízené fotografie předloží svědkům, kteří se osudné noci 3. května 2007 pohybovali poblíž apartmánu v portugalském letovisku Praia da Luz, odkud tehdy tříletá dívka beze stopy zmizela.

Hlavní podezřelý z únosu Madeleine McCannové Christian Brückner podstoupil rozsáhlou identifikační prohlídku. Nařídil ji německý prokurátor Hans Christian Wolters, který má případ na starosti, informoval list Krone Zeitung. Kriminalistům by prý mohly pořízené materiály významně dopomoct k jeho usvědčení.

Brücknera detailně nafotili, zaměřili se především na zvláštní rozpoznávací znaky. "Jsou to třeba mateřská znaménka, jizvy nebo tetování," vysvětlil Wolters. Snímky teď budou detektivové porovnávat se svědeckými popisy možných pachatelů, které za 15 let shromáždili. 

Související obsah

Německý recidivista si od loňského podzimu odpykává sedmiletý trest za znásilnění Američanky v portugalském Praia da Luz v roce 2005. O rok a půl později se odtamtud vypařila McCannová. Brücknera vyšetřují i ve spojitosti s dalšími sexuálními delikty, včetně dvou případů zneužívání dětí a tří znásilnění.

Kriminalisté vedou Brücknera jako hlavního podezřelého už přes dva roky. Ten už dvakrát popřel, že by měl s únosem Maddie něco společného. Podle Wolterse ale existuje "stoprocentní jistota, že Brückner McCannovou zabil", připomněl portál Daily Mail.

Pokud budou policisté úspěšní, obvinění si má vyslechnout nejpozději do konce léta.

Podívejte se na reportáž TV Nova o hlavním podezřelém v kauze Maddie:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz