Zahraničí

Nešťastné okolnosti smrti batolete u Sence. Matka utopení zabránit nemohla

Nešťastné okolnosti smrti batolete u Sence. Matka utopení zabránit nemohla
Slovenská policie Zdroj: se souhlasem tvnoviny.sk

Malou slovenskou obcí Nový Svet v pondělí otřásla smrt tříletého chlapečka, který se utopil v zahradním bazénu. Podle televize Markíza se zřejmě jednalo o souhru nešťastných událostí, kdy maminka chlapce kvůli nevolnosti zkolabovala. Mezitím se batoleti podařilo dostat na zahradu. Sousedé mladou rodinu popsali jako bezproblémovou.

Když policisté a záchranáři dorazili do vesničky Nový Svet na jihozápadě Slovenska, batoleti už pomoci nedokázali. Oživování bylo neúspěšné, tříletý chlapeček se utopil v zahradním bazénu. Podle informací televize Markíza maminka dítěte tragédii zřejmě zabránit nemohla.

V domě se jí totiž údajně udělalo špatně a zkolabovala. Zatímco byla v bezvědomí, chlapeček se dostal na zahradu. "Měli tam bazén, měli si ho tam postavit teď nedávno. Měli ho zabezpečený, ale ten malý si tam prý dal stoličku. Je to strašná tragédie," prozradila zdrcená sousedka. "Mám dvě vnoučátka, těžko se o tom mluví," dodala.

Související obsah

​Okolnosti úmrtí vyšetřuje policie a podrobnosti odmítá vzhledem k citlivosti případu zveřejnit. Podle sousedů se jedná o mladou rodinu, která měla dvě malé děti. Ta je nyní v péči psychologů.

Tragédie se odehrála v pondělí dopoledne, kdy policie obdržela oznámení o dítěti v bazénu, které už nejevilo známky života. Zásah potvrdili i záchranáři, ani oni ale případ nechtěli blíže komentovat.

Více se dozvíte v pondělní reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz