Zahraničí

Prominentního amerického právníka obvinili z vraždy manželky a syna

Prominentního amerického právníka obvinili z vraždy manželky a syna
Někdejšího prominentního právníka Alexe Murdaugha obvinili z vraždy manželky a syna | Zdroj: Profimedia.cz

Někdejšího vlivného právníka z Jižní Karolíny Alexe Murdaugha obvinil ve čtvrtek prokurátor z vraždy manželky a syna. Bývalý advokát už je přitom ve vazbě kvůli podezření z desítek dalších zločinů, měl obrat klienty o miliony dolarů, prát špinavé peníze a pokusit se o pojistný podvod, když se chtěl nechat zabít.

Čtyřiapadesátiletý Murdaugh jako by nebyl skutečnou postavou, ale hlavním představitelem ve velmi temném kriminálním filmu.

Vraždu 52leté manželky a 22letého syna nahlásil na policejní tísňovou linku před 13 měsíci. Prý se vrátil z návštěvy své matky a nemocného otce a našel je zastřelené před domem, popisuje agentura AP.

Smrt členů bohaté a vlivné rodiny tehdy otřásla celou Amerikou. Murdaugh byl pokračovatelem právnického rodu, jeho praděda, děda i otec byli téměř devadesát let v Hamptonu okresními prokurátory, stejně dlouhou tradici má i jejich rodinná právnická firma.

Související obsah

​Murdaugh od počátku popíral, že by měl se smrtí manželky a syna cokoliv společného a trvá na svém i nyní. "Alex chce, aby jeho rodina, přátelé a všichni věděli, že s vraždami Maggie a Paula nemá nic společného. Miloval je víc než cokoli na světě," uvedli podle AP v prohlášení Murdaughovi obhájci.

V soudní síni před velkou porotou však zaznělo něco jiného. Podle obvinění zastřelil manželku puškou a syna brokovnicí. Nepadly však žádné podrobnosti včetně motivu. Jak zjistil list FITSNews, znalci našli na oděvu Alexe Murdaugha krevní stopy jedné z obětí, které odpovídají výstřiku krve po výstřelu. A v mobilu mrtvého syna objevili nahrávku, jež dosvědčuje jeho přítomnost na místě činu krátce před vraždami.

Související obsah

​Za dvojnásobnou vraždu hrozí někdejšímu prominentovi doživotí bez možnosti propuštění nebo i trest smrti.

Právě po dvojnásobné vraždě se pověst bohatého tradičního právníka Murdaugha zhroutila jako domeček z karet, když ho začali vyšetřovatelé pořádně proklepávat. Přes snahu jeho, jak jinak, prvotřídních právních zástupců začaly vycházet najevo neskutečné věci.

Alex měl připravit klienty věhlasné rodinné právní kanceláře o nejméně osm milionů dolarů. O další miliony přišli příbuzní jeho dlouholeté hospodyně, která zemřela před čtyřmi lety po pádu v jeho domě. Murdaugh vymohl pozůstalým od pojišťoven odškodné čtyři miliony dolarů, ale nedal jim ani cent. Policie se nyní rozhodla tělo ženy exhumovat a ověřit příčinu smrti.

Související obsah

​Ukázalo se také, že Murdaugh je závislý na lécích proti bolesti. Dodával mu je jeho někdejší klient. Stali se z nich údajně přátelé a právník se podílel na jeho byznysu s opiáty a pomáhal mu prát špinavé peníze. Právě tento muž stál za další akcí. Po odhalení zpronevěry ho Alex požádal, aby ho zastřelil a zajistil tak druhému ze synů desetimilionovou životní pojistku. Muž odmítl a při přetahování o zbraň vyšel výstřel, který Murdaugha poranil na hlavě. Policistům pak tvrdil, že ho někdo přepadl.

Zjištěná fakta o skutečném životě právníka z dobré rodiny vedla policisty k otevření dalších dvou podezřelých úmrtí v jeho okolí. Devatenáctiletý známý rodiny byl nalezen mrtvý na silnici, když ho mělo zabít zpětné zrcátko náklaďáku. Na místě se však nenašly žádné střepy ani úlomky. A stejně mladá dívka zemřela, když vypadla z lodi Murdaughaových po nárazu do mostního pilíře. Plavidlo měl tehdy řídit opilý Alex.

Murdaugh čeká na soudní projednání všech svých prohřešků ve vazební věznici.

TN.cz

K tématu Zahraničí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz