Tipy na výlet

Tipy na výlet: Přehled srpnových festivalů v České republice

Tipy na výlet: Přehled srpnových festivalů v České republice
Ilustrační foto Zdroj: Profimedia

Hlavním lákadlem prázdninových kulturních akcí bývají tradičně festivaly. Velká část z nich proběhla už v červnu a v červenci, stále je však na co se těšit. Přinášíme přehled srpnových festivalů v České republice, které ještě můžete stihnout.

Spolu s létem odstartovaly také festivaly. Část z nich už je u konce, v srpnu se však ještě můžete těšit na další dávku kultury, hudby a tance.

Hrady CZ 

Letošní 17. ročník kulturního festivalu Hrady CZ, který se vrátil po covidové pauze, nabízí na vybraných českých a moravských památkách koncerty špiček české a slovenské hudební scény. 

V srpnu festival proběhne v Jihočeském, Jihomoravském, Moravskoslezském a Olomouckém kraji. V Rožmberku nad Vltavou si ho můžete vychutnat 5. a 6. srpna, 12. a 13. srpna můžete zajet na hrad Veveří v brněnské městské části Bystrc, týden nato do Hradce nad Moravicí a poslední srpnový víkend na Bouzov. 

Festival nabízí netradiční atmosféru, která se liší ojedinělým historickým prostředím. V ceně sobotní vstupenky je mimo jiné zahrnuta i prohlídka hradů nebo tvrzí. Letošní ročník zakončí koncerty na Bezdězu v Libereckém kraji 2. až 3. září.

Související obsah

Přehrady Fest 

Přehrady Fest je rodinný festival u vody se spoustou zážitků. Kromě velkého obsazení účinkujících se pořadatelé chlubí bohatým doprovodným programem, jako jsou například oslavy barev, lanový park, paintball, vodní fotbal, šlapadla nebo elektrolodě.  

V srpnu festival můžete navštívit v Seči v autokempu Seč Pláž 5. a 6. srpna. Nebo 13. srpna ve Veselí nad Lužnicí v tamních pískovnách.  

Praha pije víno

Milovníci vína se mohou těšit na festival Praha pije víno, který bude 12. a 13. srpna na Karlově náměstí. Na místě bude více než 50 vinařství z území bývalé habsburské monarchie a z přilehlých i vzdálenějších vinařských regionů. 

Let It Roll

Let It Roll je nejen největší drum and bass festival na světě, ale také svátek pro všechny milovníky beatů. Hlavní hvězdou bude australská kapela Pendulum. Akce se koná v Milovicích od 4. do 6. srpna. 

Související obsah

Keltská noc

27. ročník krkonošského festivalu Keltská noc proběhne 5. a 6. srpna v Harrachově ve skokanském areálu. Akce na doskočišti mamutího můstku v Harrachově se považuje za festival s nejlepším výhledem a festival v nejvyšší nadmořské výšce v ČR. Stanování v Krkonošském národním parku festival nabízí zdarma, což je jedinečná možnost, jak oficiálně přenocovat v horách. Akce je vhodná také pro děti, na místě je k dispozici dětský koutek.

Během dvoudenní akce se na dvou pódiích objeví například Tři sestry, Wohnout nebo Vypsaná fixa.

Dragon Fest

Dragon Fest čeká na milovníky rocku 5. a 6. srpna v Žopách u Holešova. Zahraje zde například Zakázaný ovoce, Divá Bára nebo Minami.

Bolevák Music Festival

Osmý ročník západočeského festivalu taneční hudby proběhne v Plzni 5. a 6. srpna. Festival se pyšní unikátním spojením letní atmosféry na pláži Boleveckého rybníka a nejlepší taneční hudby současnosti.

Související obsah

Krásný ztráty live

Šestý ročník festivalu Krásný ztráty live se uskuteční na statku ve středočeských Všeticích 12. a 13. srpna. Účinkovat zde bude skupina Tata Bojs, Michal Prokop a jeho Framus Five nebo kapela Vltava.

Brutal Assault

Metalový open air proběhne od 9. do 13. srpna v Jaroměři v historické pevnosti. Mezi hlavní hvězdy festivalu patří mimo jiné Mercyful Fate, Cannibal Corpse, As I Lay Dying, Abbath, Static-X, Cradle of Filth nebo také At the Gates.

SodaPop

Akcí letošního léta je jednoznačně SodaPop. Zahrají zde světové hvězdy jako Anne-Marie, Jason Derulo, Little Big, bbno$ nebo Masked Wolf. Festival proběhne 12. a 13. srpna na letišti v Hradci Králové.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz