Domácí

Hororový zážitek u Máchova jezera. Pětičlennou rodinu napadl agresivní muž

V hororový zážitek se proměnil pobyt pětičlenné rodiny z Teplicka v kempu ve Starých Splavech u Máchova jezera. Rodinu napadl muž z Ostravska poté, co mu chtěla zabránit v lynčování jeho partnerky. Útočníka zastavila až policie. Teď mu hrozí vězení.

Vše odstartovala žárlivá scéna, která přerostla v brutální útok. Agresor asi deset minut lynčoval svoji partnerku. Zasypával ji údery pěstí, házel ji na zem, bil do hlavy, kopal do žeber. Pětičlenná rodina s dětmi, která byla ubytována naproti, tomu nechtěla přihlížet a snažila se muže uklidnit. Ten ale agresi zaměřil na ně.

"Nejprve zaútočil na 17letého mladíka, který se mu snažil zabránit vstoupit do chatky, protože se v něm nacházeli sourozenci ve věku čtyř a 13 let," sdělila policejní mluvčí Ivana Baláková. Uvnitř napadl matku dětí, kterou zranil na noze. Žena v důsledku šoku, bolesti a strachu o děti upadla do bezvědomí.

Další rány pěstmi v chatce schytal i otec bránící své děti. Rozzuřený muž vykřikoval, že všechny zabije. Jeho řádění ukončila až přivolaná policie. Maminka tří dětí skončila v nemocnici. Zadržený muž nadýchal téměř dvě promile alkoholu. 

Související obsah

"Udeřil ji pěstí do hlavy, začal ji tam házet na zem. Začal do ní kopat, do žeber do hlavy," řekl napadený syn David Michalec. "Deset minut ji bušil a kopal. Volal jsem na něj, ať se uklidní," přidal se napadený otec Pavel Michalec. 

Bylo jedenáct v noci a vedle v chatce bydlící rodina si přála klid pro své spící děti. Měla i obavy o život napadené ženy, která venku bezvládně ležela. "Já jsem tam šla za tou slečnou a on se na mě začal rozebíhat. Skončili jsme vlastně za mnou v chatce všichni na zemi. Nejmenší syn seděl na posteli a celé to viděl," dodala taktéž napadená matka Kateřina Michalcová. 

"Začal se se mnou vlastně prát na zemi. Nadával, že mě zabije, že mě vykuchá," řekl David. Pak už šlo jen o to, aby před běsnícím mužem ochránili čtyřletého syna a 13letou dceru. "Vzal jsem ho do kravaty a snažil jsem se ho vytáhnout z chatky, protože jsem tam měl malého bráchu a malou ségru," přidal David. 

Související obsah

Jeho matku s poraněnou nohou odvezla sanitka. Paní Michalcová se tak nyní pohybuje pouze pomocí francouzských holí a pravděpodobně ji čeká operace. 

"Útočník byl agresivní i po našem příjezdu, a protože byl agresivní, použili jsme donucovací prostředky," vysvětlila mluvčí Baláková. Policie už muže stíhá kvůli porušování domovní svobody a výtržnictví. Dá se očekávat, že obvinění rozšíří i o ublížení na zdraví.

"Žena, kterou chtěla rodina chránit, nakonec odmítla proti svému příteli vypovídat a odmítla i lékařské ošetření," upozornila Baláková. Agresívnímu muži teď hrozí až tříleté vězení.

Související obsah

Žena, které se rodina zastala, odmítla proti svému příteli na policii svědčit. Rodině se prý ale svěřila, že takto zbitá byla již mnohokrát. Majitel kempu problémové návštěvníky okamžitě vyhodil.

pv, kdu, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz