Zahraničí

Čtyřletá Lisa nebyla sama. Při ruském útoku na Vinnycju zemřeli i dva chlapci

Čtyřletá Lisa nebyla sama. Při ruském útoku na Vinnycju zemřeli i dva chlapci
Dívka zabitá při úderu ruské armády Zdroj: Profimedia

Útok na ukrajinské město Vinnycja si vyžádal zatím 24 lidských životů. Mezi mrtvými jsou tři děti. Čtyřletá Lisa, sedmiletý Maksym a osmiletý Kyrylo. Nad jejich smrtí nyní truchlí lidé po celém světě.

Po ruském útoku na ukrajinské město Vinnycja minulý týden ve čtvrtek zemřelo dosud už 24 lidí. Mezi nimi byly tři děti. Čtyřletá Lisa se stala symbolem této tragédie poté, co sociální sítě zaplavily fotky jejího bezvládného těla ležícího pod krví nasáklým kočárkem. Její příběh zveřejnila například agentura Reuters

Její matka přežila, přišla však o nohu. Ještě hodinu před útokem šly obě v dobré náladě na logopedii, kam Lisa docházela. Dalšími dvěma dětmi, které při útoku zemřely, jsou sedmiletý Maksym a osmiletý Kyrylo.

Související obsah

​Maksym šel s maminkou k lékaři

Maksym byl v době útoku se svou maminkou Viktorií ve zdravotnickém středisku. To bylo součástí jedné z budov, kterou zasáhly ruské rakety. Při útoku zemřeli oba. Na twitteru se objevila fotka malého Maksyma stojícího u výlohy s lego postavičkami. 

"Tohle je Maksym Zharii (7). Maksym byl fanouškem hraček Lego, stejně jako mnoho dalších dětí po celém světě. Byl zabit ruským lidem ve Vinnycii, stejně jako jeho matka Viktorie (statečná lékařka). Byli na klinice během raketového útoku Ruska," napsal na twitter Arthur Kharytonov, prezident Liberální demokratické ligy Ukrajiny.

Kyrylo čekal na babičku

Kyrylo uprchl s příbuznými z okupovaného Chersonu, města ležícího severně od Krymu. V době útoku byl v autě se svým strýcem. Čekali, až se Kyrylova babička vrátí z banky, kam si potřebovala zajít. Jenže jejich auto po útoku vzplálo. Strýc skončil s vážnými zraněními v nemocnici. Kyrylo takové štěstí neměl. V autě zaživa uhořel.  

"V 8 letech uprchl z ruské okupace Chersonu, jen aby byl zaživa upálen ruskými teroristy ve Vinnycji. Čekal na babičku v zaparkovaném autě se svým strýcem, když raketa zasáhla. Podle úřadů uvízl v hromadě hořících aut," napsal ukrajinský novinář Maksym Eristavi.

Podle místních úřadů bylo při útoku zraněno 170 lidí. Ještě v pondělí se pohřešovalo okolo 30 lidí.

Válka ničí Ukrajinu. Ztráty už jsou v bilionech korun:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz