Domácí

Češi se připravují na drsnou zimu. Prozradili, v čem se chystají uskromnit

Vyhlídky na nadcházející topnou sezónu nejsou příliš růžové. Lidé počítají se zdražováním energií a také s tím, že se během zimy budou muset uskrovnit. Vyplynulo to z ankety, kterou televize Nova provedla v pražských ulicích.

Lidé si už nyní připravují plány na to, jak přečkat nadcházející zimu. "Trošku se připravuju s tím, že asi budu šetřit, jakože nebudu topit v obou pokojích, které mám," prozradila v anketě seniorka.

"Už mám plnej sklep uhlí a dřeva," prozradil další z dotázaných. "Musím už teď sahat do mých úspor a to je smutný, no. Přecházela jsem z pevných paliv na plyn," svěřila se jiná obyvatelka Prahy. "Zdražení určitě přijde, ale teď nedávno jsem si dodělal fotovoltaiku, tak se toho nebojím," zaznělo v anketě.

Někteří lidé připouští, že v zimě můžeme kvůli nedostatku plynu mrznout, anebo přinejmenším budou energie podstatně dražší. Existují ale i tací, kteří věří, že všechno bude v pořádku.

Související obsah

​Mnozí lidé se připravují i na snížení životní úrovně. "Všechno nám to šlo asi o dvacet procent nahoru, takže uskromnit se bude muset asi každej kromě manažerů a dalších takových pozic, který mají na sto tisíc, což já určitě nemám. Teď jsem přišel o zaměstnání, šetřit budu muset," vyjádřil se dotázaný muž.

"Topení budu dávat samozřejmě na míň, nebo dávám, teď není potřeba, ale standardně si snižuju teplotu. Ale ne jenom kvůli tomu, co se děje. Dělám to kvůli sobě, abych měla nižší výdaje," svěřila se další obyvatelka Prahy.

Jiní plánují šetřit tak, že omezí sledování televize a dívat se budou jen na vybrané pořady. Většinou se lidé shodují na tom, že určitému uskromnění se nevyhnou. Jak moc ale ještě vzrostou ceny energií, to zatím nikdo neví.

sei, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz