Zahraničí

Promluvil podezřelý z vraždy Maddie: Chovají se ke mně hůř než Hitler

Promluvil podezřelý z vraždy Maddie: Chovají se ke mně hůř než Hitler
Madeleine McCannová | Zdroj: Profimedia

Usvědčený sexuální násilník a pedofil Christian Brückner se po několika měsících opět ozval z vězení. Němečtí kriminalisté ho podezřívají z únosu a vraždy Madeleine McCannové, recidivista však jakoukoliv vinu popírá. A zpoza mříží vzkázal, že se k němu vyšetřovatelé chovají jako Adolf Hitler.

Podle německého prokurátora Hanse Christiana Wolterse se případ zmizelé Madeleine McCannové chýlí ke konci. Jak už několikrát řekl, do podzimu chce obvinit Christiana Brücknera z jejího únosu a vraždy. Jenomže recidivista má k jeho postupům vážné výhrady.

V dopise, který z vězení poslal britskému portálu Mirror, ho osočil z chování, které si prý v ničem nezadá s Adolfem Hitlerem. "Pořád nechápu, proč se mě všichni neustále ptají, kde jsem byl 3. května 2007 (den, kdy Maddie zmizela, pozn. red.). Dodat důkazy není moje práce. Ať se na to ptají vyšetřovatelů. Zeptejte se jich, proč mi od roku 2020 setrvale ničí život. Já to udělat nemůžu, komunikuje se mnou jen přes média," napsal Brückner.

Usvědčený pedofil je přes dva roky hlavním podezřelým v ostře sledované kauze. Němečtí detektivové ho však stále nedokázali dostat před soud, údajně pro nedostatek přímých důkazů.

Související obsah

"Nedokážu si vysvětlit, proč se (Wolters) takhle chová. Jedinou možnou odpovědí, která je pro mě srozumitelná, je ta, že Adolf Hitler nás stále obklopuje. Prokurátor za ty dva roky něco zasel a teď ví, že už není cesty zpět," pokračoval recidivista.

McCannová před 15 lety beze stopy zmizela z apartmánu v portugalském letovisku Praia da Luz. V pokoji spali ještě její dva mladší sourozenci, těm se nic nestalo. 

Brückner v zemi tehdy žil a za mřížemi momentálně pyká za znásilnění americké turistky ve stejné destinaci. Kromě případu Maddie ho kriminalisté vyšetřují kvůli několika dalším zločinům v oblasti sexuálního násilí včetně těch spáchaných na nezletilých, připomněl list Kronen Zeitung.

Podívejte se na reportáž TV Nova o hlavním podezřelém v kauze Maddie:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz