Krimi

Na dceru podnikatele už mířili zbraní, když při přepadení nastal nečekaný zvrat

Na dceru podnikatele už mířili zbraní, když při přepadení nastal nečekaný zvrat
Dceru podnikatele měli přepadnout dva muži. | Zdroj: Policie ČR

Neuhrazený mnohamilionový dluh měl údajně vést k tomu, že se dvojice mužů z Vysočiny rozhodla vydírat dceru podnikatele z Hodonínska. Vůz ženy přepadli agresoři minulý pátek, mířili na ni zbraní a použili i pepřový sprej. Řidička se však ze svízelné situace dokázala překvapivě dostat. Pomohla její duchapřítomnost a posádka náhodně projíždějícího vozidla, do kterého v nestřežený okamžik utekla.

Svérázné vyřizování účtů přijde dva muže z Vysočiny zřejmě pořádně draho. Údajný obchodní spor se rozhodli řešit pomocí vydírání dcery jihomoravského podnikatele. Na minulý týden si naplánovali přepadení, jenže akce se nevydařila.

Muži svou vytipovanou oběť nejprve nějakou dobu sledovali. Když měli pocit, že nastala vhodná chvíle, vůz ženy na silnici zablokovali dalšími auty. Důrazně ji vyzvali, aby vystoupila z vozidla. Vyděšená řidička však zareagovala zavřením okna a uzamčením automobilu.

"Jeden z obviněných vytáhl revolver ráže šest milimetrů a s jeho pomocí boční okno rozbil. Otvorem pak nastříkal do auta pepřový sprej. Vzápětí už se v otvoru objevila zbraň a zněla výhrůžka zabitím a výzvy k okamžitému vystoupení a nasednutí do vozidla obviněných," popsal vyhrocený okamžik policejní mluvčí Pavel Šváb.

Související obsah

​Dramatickou situaci však výrazně změnila posádka vozidla, které přijíždělo k zablokovanému místu na silnici. "Když agresoři spěchali zavřít dveře od svých aut, využila vyděšená oběť situace a pohotově utekla do auta, ve kterém jeli dva překvapení muži," vysvětlil mluvčí.

Nečekaní zachránci odvezli ženu na bezpečné místo a zároveň jí půjčili mobilní telefon, aby mohla kontaktovat policii. Případu se chopili hodonínští policisté i krajští kriminalisté.

"Zjištěné informace vedly k zadržení obou mužů, o to se postarali ještě týž den večer havlíčkobrodští kriminalisté. Oba výtečníci putovali zpět na jižní Moravu, po nezbytných procesních úkonech si vyslechli obvinění ze zvlášť závažného zločinu vydírání ve stadiu pokusu. Oběma hrozí v případě prokázání viny trest v rozmezí 5–12 let," zakončil Šváb.

Agresoři měli na přepadenou ženu mířit zbraní | Zdroj: Policie ČR

TN.cz

K tématu Krimi

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz