Zahraničí

Matka zabránila masakru na škole. Udala vlastního syna na policii

Masový útok na své střední škole ve Spojených státech měl chystat 17letý mladík. Možnému masakru zabránila jeho matka, která našla deník plný hrůzných plánů. Podle nich měla zemřít nejprve ona a pak i jeho spolužáci. Rozhodla se raději přivolat policii.

"Jestli je šance, že tím zachráníte alespoň jednoho člověka, jedno dítě, myslím, že to za to stojí," vypráví zničená Nicole Schubertová zážitek z pravděpodobně nejhoršího dne svého života. Zjistila, že její syn chce zabít lidi ve škole a také ji samotnou. "Je to moje dítě, dala jsem mu život. Hrozně to bolí," dodala.

Nicole objevila synův deník při úklidu. Byla v něm spousta detailů. Hrůzný čin chtěl údajně spáchat v den výročí masakru na škole v Columbine, při kterém 20. dubna roku 1999 zemřelo 15 lidí. Když se syna na deníček zeptala, odvětil, že si prý jen tak píše příběhy.

"Nejprve vám instinkt jako rodiči radí, ať bráníte své vlastní dítě. Ale pak jsem si řekla, že jestli to opravdu plánuje udělat, tak mu bude lépe ve vězení," vysvětlila matka. Deníček našla v roce 2019, rozhovor pro americkou ABC ale poskytla až teď.

Související obsah

​Poté, co před dvěma měsíci na základní škole v Uvalde zabil mladík 21 lidí, už nemohla déle mlčet. Věří totiž, že rodiče mohou přispět k tomu, aby se podobným tragédiím zabránilo. "Zajímejte se o to, co dělají. I když se jim to nelíbí. Nebude se jim to líbit. Ale vědět, co naše děti dělají, je naše práce jako rodičů," radí rodičům.

Nicole Schubertová udělala asi nejtěžší rozhodnutí ve svém životě –⁠ udala vlastního syna. Zachránila tak ale pravděpodobně desítky životů. V jejím domě policie později našla i ručně vyrobenou bombu. Její syn podstoupil psychiatrickou léčbu a byly mu nařízeny veřejně prospěšné práce. Dnes pracuje a jeho matka doufá, že v budoucnu nastoupí i na vysokou školu.

sei, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz