Domácí

Dopřával si luxus za cizí peníze. Nyní mu hrozí až osm let

Ústeckoorličtí kriminalisté na pražském letišti zadrželi muže, který podvedl více než 60 lidí a způsobil jim šestimilionovou škodu. Domnívají se však, že podvedených může být ještě více a škoda tak může být ještě vyšší.

Po dobu dvou let nelegálně získával peníze od poškozených. Kupoval si za ně drahé značkové oblečení, cestoval po světě. Kriminalisté z Ústí nad Orlicí si na 20letého muže, který se právě vracel z dovolené v Řecku, počkali na pražském letišti.

"Během své podnikatelské kariéry měl od poškozených vylákat nemalé finanční prostředky se slibem pohádkových zisků. Garantoval výhodné investice na burze, v rámci finančního poradenství radil, kam a jak výhodně investovat, sliboval také výnosy z nákupů kryptoměn a podobně," popsala policejní mluvčí Eva Maturová.

Související obsah

​Klienti však na "garantované" až osminásobné zisky čekali marně. Žádné zhodnocení vložených investic totiž neprováděl a veškeré peníze užíval výhradně pro svou vlastní potřebu. Ke své činnosti využíval několik profilů a bankovních účtů.

Za své konání muž není vyšetřován poprvé, obvinění za podvodné jednání si vyslechl již před několika měsíci. Tehdy ovšem sliboval, že své nelegální podnikání ukončí, a trestní stíhání proto probíhalo na svobodě.

Související obsah

​Podvodník se však nepoučil a v okrádání klientů dál pokračoval. Přestože znovu avizoval, že se to již nebude opakovat a že si vážnost situace plně uvědomuje, tentokrát si již na verdikt soudu počká ve vazbě. "Říkal, že prý chtěl přestat, ale na vysoký příjem si zvykl natolik, že mu peníze chyběly a neuměl bez nich existovat," dodala Maturová.

Vzhledem k výši škody mu za podvodné jednání hrozí až osmileté vězení. Policie v souvislosti s případem apeluje na lidi, aby byli obezřetní a nikomu cizímu neposílali peníze.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz