Domácí

Požár mu odřízl cestu. Pan Krikunov promluvil o hrůzách, kterým čelila rodina

Požár rozměrů, na jaké v Česku nejsme zvyklí, vyhnal z domovů desítky lidí. Hasiči je autobusy odváželi většinou k nádražím, protože se jednalo převážně o turisty. Mnoho tamních obyvatel si našlo nocleh u svých známých. Osud tříčlenné rodiny, která neměla kam jít, natáčel reportér Ivan Berka.

Pan Krikunov byl na cestě z Mezné do práce, do největšího hotelu v Hřensku, kde pracuje jako kuchař. Cestu mu uzavřely plameny, nesnesitelný žár a padající stromy. Musel se vrátit. "Zaťukali a ohlásili povinné evakuace. A za 15 minut za námi přijelo jedno auto. Ještě mám šok. Ještě nevím, co se stalo. A strach mám," vyprávěl reportérovi nešťastný muž.

"Je to hrozná situace. Ten požár je obrovský. Nebyl čas stihnout všechno vzít s sebou, protože policajti řekli, že musíme pospíchat," popsal syn pana Krikunova Timur.

Paní Krikunová, akademická malířka, musela své obrazy nechat v domě. Rodina si stihla vzít jen doklady, oblečení, pár fotek a svého psa Nera. Trojici příbuzných hasiči evakuovali z Mezné v 17 hodin. Azyl našli až v domě s pečovatelskou službou v Boleticích u Děčína.

Související obsah

​V Mezné Krikunovi žili osm let. Evakuované rodině pomohl štáb TV Nova sehnat u sousedů přístup k internetu a odvezl je na nákup granulí pro psa. V danou chvíli to považovali za nejvíce důležité. "Čekáme na vítr. Každých pět minut se díváme, jestli se ten vítr změnil, nebo ne," přiznal pan Oleg.

O Hotel Praha, kde vaří, v tu chvíli hasiči sváděli těžký boj. "Připravujeme se na to, že to znovu přeleze kopec a budeme bránit druhý trakt toho hotelu," popisoval situaci na místě hasič Vítězslav Kotva.

Hotel Praha hasiči opravdu ubránili. Oheň v Mezné zničil kolem devíti domů. Plameny se zastavily deset metrů od domu Krikunových a ten by měl být v pořádku. V Boleticích zůstanou do doby, než hasiči prohlásí místo za bezpečné.

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz