Domácí

Hasiči zažehnali evakuaci Janova

Hasiči v úterý zvažovali evakuaci obyvatel Janova, který přímo sousedí s Hřenskem. Díky maximálnímu nasazení hasičů a lepším podmínkám nakonec ale místní obyvatelé nemuseli své domovy opustit.

Ve středu už situace v Janově zdaleka nepřipomíná hororové scénáře z úterý, a to i díky pomoci místních dobrovolníků, bez kterých by hasiči nemohli požáru čelit včas.

"Regulujeme tady dopravu, aby turisté neblokovali průjezd hasičům. Ze začátku to vypadalo, že hasiči to mají pod kontrolou, no ale druhý den přišel ten vítr," uvedl jeden z nich. Přesto se plameny daří držet mimo hranice obce.

Podle odborníků je jisté, že příroda se dříve nebo později s následky požáru vyrovná. Nevratné škody ale hrozí místním provozovatelům restaurací a penzionů, kteří z turismu žijí. "Žádné lidi pomalu nevozíme, protože sem teď nikdo nejezdí," podotkla řidička autobusu.

Související obsah

"V rádiu pořád někdo tvrdí, že Janov se má evakuovat, takže je jasné, že příbuzní se o nás bojí, takže nám pořád volají, a už to dokonce i trošku obtěžuje," prohlásila hospodská.

Až se plameny v okolí podaří definitivně přemoci, místní se shodují, že vítaným projevem solidarity bude třeba víkendová návštěva. Nebo třeba jen výlet a oběd v některé z restaurací.

drz, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz